Jupiler League: RSC Anderlecht przełamał złą serię, hat-trick Łukasza Teodorczyka

RSC Anderlecht w końcu zwycięski, a Łukasz Teodorczyk z efektownym przełamaniem po dwóch kolejnych meczach bez gola! Obrońca tytułu w Jupiler League pokonał Royal Excel Mouscron 5:3, zaś Polak rozegrał świetne zawody, notując hat-tricka i asystę.

Tomasz Rosiński
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Zajmujący 3. miejsce w tabeli belgijskiej ekstraklasy Anderlecht był faworytem niedzielnego starcia z Royalem (13. lokata). Jednak mistrz Belgii w ostatnim czasie nie zachwyca formą, gdyż nie wygrał żadnego z 5 niedawno rozegranych spotkań (2 remisy, 3 porażki).

Od początku rywalizacji aktywny był Łukasz Teodorczyk, który ambitnie szukał swojej okazji do strzelenia gola. Jednakże Polak często nie miał szczęścia, ponieważ jego uderzenia były blokowane przez rywali.

Nieźle prezentował się Ryota Morioka, który w 26. minucie otworzył wynik tej konfrontacji. Wówczas Teodorczyk zgrał piłkę głową do Pietera Gerkensa, a ten dokładnym podaniem wzdłuż linii bramkowej obsłużył Moriokę. Japończyk tylko dopełnił formalności, pakując futbolówkę do siatki z około 3 metrów.

Podopieczni Heina Vanhaezebroucka nie forsowali tempa i wydawało się, że wynik w pierwszej połowie już nie ulegnie zmianie. Jednak Moriokę we własnej "szesnastce" sfaulował Georgios Galitsios i sędzia podyktował rzut karny dla RSC. "Jedenastkę" pewnym strzałem na gola zamienił "Teo".

Po zmianie stron Fiołki starały się kontrolować boiskowe wydarzenia, zaś swoje prowadzenie podwyższyły w 57. minucie za sprawą Łukasza Teodorczyka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z lewej flanki od Kenny'ego Hasana Saiefa i uderzeniem głową pokonał Logana Bailly'ego.

Nie minęło 240 sekund, a Teodorczyk skompletował swojego hat-tricka w trakcie tych zawodów. Tym razem przy trafieniu Polaka asystował Gerkens.

Wysokie prowadzenie uśpiło drużynę z Brukseli, co chcieli wykorzystać goście, którzy w 70. minucie strzelili swojego pierwszego gola. Wtedy to Dorin Rotariu posłał futbolówkę do Taiwo Awoniyi'ego, natomiast ten uderzeniem z pierwszej piłki zmniejszył straty do rywali.

Zawodnicy Royalu nie zamierzali zwalniać tempa i chwilę później zdobyli drugą bramkę w trakcie tej batalii. Wprowadzony minutę wcześniej Benjamin Van Durmen wykorzystał dobre podanie od Selima Amallaha.

RSC Anderlecht wciąż trwał w letargu, a goście w 84. minucie zadali trzeci cios, którego autorem okazał się Teddy Mezague. Asystą przy tym golu popisał się Rotariu.

Na stadionie w Brukseli zapanowała konsternacja, gdyż mistrzowi Belgii zajrzało w oczy widmo straty punktów w tym meczu. Tak się jednak nie stało, zaś kropkę nad "i" postawił w drugiej minucie doliczonego czasu gry Ryota Morioka, do którego piłkę zagrał Łukasz Teodorczyk. Polak kilka sekund później opuścił boisko, będąc żegnanym przez kibiców owacją na stojąco.

Teodorczyk w obecnym sezonie Jupiler League strzelił do tej pory tylko 7 goli w 22 występach. Polak ma na swoim koncie także 3 asysty.