Niewyobrażalna zapaść Lecha Poznań. Wyjazdowe liczby sa porażające

Lech Poznań wciąż nie potrafi przerwać wyjazdowej traumy, a po porażce w Kielcach wyśrubował kolejny rekord. Teraz ma najgorszą serię od niemal 15 lat!

Szymon Mierzyński
piłkarze Lecha Poznań Expa/Newspix.pl / JAKUB PIASECKI / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Podopieczni Nenada Bjelicy nie wygrali już dziesięciu z rzędu meczów poza domem. Ostatni raz pełną pulę na obcym terenie zgarnęli 20 sierpnia ubiegłego roku - triumfując w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą 3:1.

Kolejne próby to już jedno wielkie pasmo niepowodzeń. Poznaniacy nie potrafili pokonać: Pogoni Szczecin (0:0), Śląska Wrocław (0:2), Jagiellonii Białystok (1:1), Lechii Gdańsk (3:3), Górnika Zabrze (1:3), Sandecji Nowy Sącz (0:0), Piasta Gliwice (0:0), KGHM Zagłębia Lubin (0:0), Arki Gdynia (0:0) oraz Korony Kielce (0:1).

Dziesięć wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa to najgorsza seria od przełomu 2003 i 2004 roku. Wtedy - między majem a marcem - Kolejorz nie wygrał żadnego z jedenastu pojedynków poza domem. Jeśli w najbliższą niedzielę zawiedzie w starciu z Legią Warszawa na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, to wyrówna tamto "osiągnięcie".

Cały czas wydłuża się też koszmarna passa Lecha bez zdobytej bramki na wyjeździe. Mecz w Kielcach był piątym z rzędu, w którym zespół Nenada Bjelicy nie potrafił skierować piłki do siatki rywala, a tym razem zmarnował nawet rzut karny (Zlatan Alomerović obronił strzał Christiana Gytkjaera). Licznik czasu bez gola Kolejorza poza Poznaniem jest nieubłagany i wskazuje już 478 minut!