SPL: Rangers lepsi w hicie kolejki, Mandarynki blisko Pucharu UEFA

W najciekawszym spotkaniu 31. kolejki Scottish Premier League piłkarze Glasgow Rangers pokonali 2:1 Hibernian Edynburg i uczynili kolejny krok ku mistrzowskiej koronie. Na trzecie miejsce, gwarantujące udział w przyszłorocznych rozgrywkach Pucharu UEFA, awansował zespół Dundee United który pokonał na Tannadice 2:0 Motherwell FC.

Daniel Rosół

Bohaterem Dundee United (cały mecz Łukasza Załuski) był Daniel Swanson. 21-letni pomocnik Mandarynek pojawił się na murawie w 74. minucie zmieniając Jamesa O?Brienna, a już kilkadziesiąt sekund później dał swojej drużynie prowadzenie. Końcowy wynik ustalił w 89. minucie Mark De Vries. Dzięki zwycięstwu piłkarze Craiga Leveina awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Dotkliwej porażki doznał Inverness Caledonian Thistle, który na Rugby Park przegrał 1L4 z Kilmarnock FC. W przegranym meczu swojego udziału nie miał Zbigniew Małkowski, który ponownie poczynania partnerów oglądał z ławki rezerwowych.

Cenne zwycięstwo w najciekawszym meczu 31. kolejki odnieśli podopieczni Waltera Smitha. Glasgow Rangers pokonali Hibernian 2:1 po golach Jean-Claude?a Darcheville?a i Nacho Novo i zrewanżowali się tym samym za listopadową porażkę 0:1 na Ibrox. Dzięki zwycięstwu The Gers mają już sześć punktów przewagi nad Celtikiem, który w niedzielę zmierzy się w Livingston z beniaminkiem Scottish premier League - Gretna FC.