Puchar Belgii: Szczęśliwa wygrana Fiołków

W drugim półfinałowym spotkaniu Pucharu Belgii Anderlecht Bruksela pokonał na własnym boisku Germinal Beerschot 1:0. Całe spotkanie w barwach Fiołków rozegrał obrońca Marcin Wasilewski.

Daniel Rosół

Fiołki były faworytem pierwszego meczu przeciwko piłkarzom z Antwerpii, ale napastnicy mistrza Belgii długo nie potrafili znaleźć sposobu na Kenny'ego Steppe'a. Gospodarzy wyręczył w ostatnich minutach? obrońca De Ratten Didier Dheedene, który w 86. minucie zaskoczył własnego bramkarza, dając tym samym Anderlechtowi cenną zaliczkę przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się 16 kwietnia w Antwerpii.

Drugie spotkanie półfinałowe, rozegrane we wtorek pomiędzy Standardem Liege a KAA Gent, zakończyło się remisem 2:2.

Anderlecht Bruksela - Germinal Beerschot (0:0)
1:0 - Dheedene (sam.) 86'