Kontuzja Waldemara Soboty

Były reprezentant Polski doznał kontuzji pięty i nie będzie mógł grać przez kilka tygodni. Sobota urazu nabawił się w meczu FC Sankt Pauli z Fortuną Dusseldorf.

Mateusz Skwierawski
Waldemar Sobota Getty Images / Oliver Hardt / Na zdjęciu: Waldemar Sobota

Nasz zawodnik został zmieniony w 55. minucie spotkania 2. Bundesligi. Szczegółowe badania wykazały, że pomocnik doznał zerwania rozcięgna podeszwowego w prawej stopie. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, jak długo potrwa przerwa w grze piłkarza, ale według wstępnych informacji Sobota ma pauzować przez "kilka tygodni".

Sobota to podstawowy zawodnik FC St. Pauli. Polak trafił do klubu wiosną 2015 roku z Clubu Brugge. Dla byłego zawodnika Śląska Wrocław to już czwarty sezon w drużynie z Hamburga, ale zdecydowanie najlepszy.

Szczególnie w ostatnim czasie były reprezentant Polski imponował formą. Na przełomie grudnia i stycznia strzelił trzy gole, w meczach wyróżniał się dynamicznymi rajdami i często wypracowywał kolegom okazje do zdobycia bramki.

W obecnych rozgrywkach pomocnik strzelił cztery gole i miał asystę w 24 meczach 2. Bundesligi. Opuścił tylko jedno spotkanie i tylko raz zaczął mecz na ławce rezerwowych. Jego zespół zajmuje w lidze dziesiąte miejsce w tabeli.

Sobota w kadrze Adama Nawałki ostatni raz wystąpił w październiku 2014 roku w eliminacjach Euro 2016 ze Szkocją (2:2).

Czy Waldemar Sobota powinien zostać ponownie powołany do reprezentacji Polski?