Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Piłkarz zasłabł na treningu, kilkanaście minut później zmarł w szpitalu. Jeszcze w sobotę grał mecz

We wtorek, podczas wieczornego treningu Berliner SC, Damantang Camara stracił przytomność. Kilkanaście minut później zmarł w szpitalu. Jeszcze w sobotę Gwinejczyk z niemieckim paszportem grał w ligowym spotkaniu.
Dawid Borek
Dawid Borek
Żałobna świeczka Instagram / Żałobna świeczka

Berliner SC to drużyna występująca w amatorskiej lidze w Berlinie. W sobotę zremisowała z SFC Stern 1900 2:2, a 75 minut na boisku spędził Damantang Camara. Dla 24-latka był to ostatni mecz w życiu.

Podczas wtorkowego treningu rozgrzewający się Gwinejczyk z niemieckim paszportem przewrócił się. Momentalnie pojawili się przy nim koledzy z zespołu i trener. - Płasko oddychał. Ułożyliśmy go w pozycji bocznej ustalonej, reanimowaliśmy, przeprowadziliśmy masaż serca, wentylowaliśmy, momentalnie wezwaliśmy pogotowie ratunkowe - relacjonuje dla "Bilda" Wolf­gang Sandhowe, trener Berliner SC.

Camara został przetransportowany karetką do szpitala, a tam lekarze walczyli o jego życie. Bezskutecznie. 

Camara miał problemy z sercem. Mimo tego chciał grać w piłkę nożną. - Mam wszystko pod kontrolą, trenerze. Gram na własne ryzyko. Kocham ten sport - tłumaczył swojemu szkoleniowcowi. 

Już w lipcu 2014 stracił przytomność przed jednym z meczów. Lekarze uratowali go, odradzając jednocześnie kontynuowanie sportowej kariery. Zaczął szkolić się do zawodu fizjoterapeuty. Bez piłki wytrzymał tylko trzy lata. Wrócił w 2017 roku. Pasja wygrała z zagrożeniem życia.

W styczniu 2017 roku, podczas spotkania Berliner SC z TSV Rudow Berlin, krótko po przeprowadzonej zmianie znów stracił przytomność. Gdy się ocknął, kontynuował grę. - Mam wszystko pod kontrolą - mówił.

Camara zmarł w wieku 24 lat. Zostawił rodzinę oraz dziewczynę, z którą miał dwuletniego syna Bengalego.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Bild
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×