Nice I liga: mocne finisze. Zagłębie uratowało punkt, a Olimpia zwyciężyła

Na czterech z pięciu stadionów padła bramka w ostatnich 20 minutach meczu. Zagłębie Sosnowiec doprowadziło do remisu 1:1 z Puszczą Niepołomice, a Olimpia Grudziądz zwyciężyła rzutem na taśmę 2:1 z Drutex-Bytovią.

radość zawodników Zagłębia Sosnowiec Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: radość zawodników Zagłębia Sosnowiec
Vamara Sanogo uratował Zagłębiu Sosnowiec punkt w 82. minucie meczu z Puszczą Niepołomice. Francuz był w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby skierować piłkę z bliska do bramki beniaminka i ustalić wynik na 1:1. Zagłębie odkuło się częściowo po porażce na własnym stadionie z Miedzią Legnica, natomiast Puszcza zremisowała po raz drugi w rundzie wiosennej. Niewiele brakowało, by ponownie zachowała czyste konto.

Olimpia Grudziądz wygrała 2:1 ważny w kontekście walki o utrzymanie mecz z Drutex-Bytovią. Autorem dubletu był Filip Jazvić, dla którego były to pierwsze trafienia w biało-zielonych barwach. Olimpia zatriumfowała zasłużenie, choć decydującego gola zdobyła dopiero w 85. minucie.

Trochę krócej, konkretnie do 73. minuty trzeba było poczekać na rozstrzygnięcie w pojedynku GKS-u Tychy ze Stomilem Olsztyn. Kamil Zapolnik doprowadził do wyniku 1:0 strzałem głową nad bramkarzem po wrzutce z rzutu rożnego. Trenerowi Kamilowi Kieresiowi nie udał się sentymentalny powrót do Tychów, a jego drużyna wciąż legitymuje się fatalnymi statystykami w meczach na wyjeździe.