MŚ 2018. Kadra do raportu: słodko-gorzki weekend Polaków

Maciej Kmita
Pech Bereszyńskiego Spośród dziesięciu obrońców powołanych przez Adama Nawałkę na boisku pojawiło się ośmiu. Nie zagrali jedynie Artur Jędrzejczyk, który hit 28. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków (0:2) przesiedział na ławce rezerwowych, oraz Maciej Rybus, którego Lokomotiw Moskwa nie miał na weekend zaplanowanego żadnego meczu.

Bartosz Bereszyński wrócił do gry po urazie mięśniowym i zaczął mecz z Interem Mediolan (5:0) w wyjściowym składzie, ale opuścił boisko już w 34. minucie. Jak podała reprezentująca go "Fabryka Futbolu", 25-latek wciąż odczuwał skutki kontuzji i poprosił o zmianę.

Tradycyjnie w pełnym wymiarze czasowym zagrali Thiago Cionek, Kamil GlikTomasz Kędziora, Michał Pazdan i Łukasz Piszczek. Pierwszy był bohaterem SPAL 2013, który zatrzymał Juventus Turyn (0:0). Drugi natomiast w meczu z Lille (2:1) wykonał kluczowe podanie w akcji, po której jego zespół objął prowadzenie 1:0.

Wciąż miejsca w wyjściowym składzie VfB Stuttgart nie odzyskał Marcin Kamiński, choć tym razem trener Tayfun Korkut dał mu 12-minutową szansę - najdłuższą, odkąd prowadzi Stuttgart, czyli od końca stycznia. Paweł Jaroszyński natomiast wrócił do "11" Chievo Werona na mecz z Milanem (2:3), ale wizyty na San Siro nie będzie dobrze wspominał. W 10. minucie popełnił błąd, po którym gospodarze wyszli na prowadzenie - debiutant w kadrze Adama Nawałki zgubił z radaru Francka Kessiego, który chwilę po otrzymaniu piłki zaliczył asystę przy golu Hakana Calhanoglu. Z kolei bramkę na 3:2 dla Milanu Andre Silva zdobył po niefortunnej interwencji Jaroszyńskiego w swoim polu karnym.

Weekendowy bilans obrońców reprezentacji Polski:

Obrońca Klub Rywal Wynik Minuty Bramki Asysty Rozgrywki
Bartosz Bereszyński Sampdoria Genua Inter Mediolan 0:5 34 (uraz) 0 0 Serie A
Thiago Cionek SPAL 2013 Juventus Turyn 0:0 90 0 0 Serie A
Kamil Glik AS Monaco LOSC Lille 2:1 90 0 0 Ligue 1
Paweł Jaroszyński Chievo Werona AC Milan 2:3 90 0 0 Serie A
Artur Jędrzejczyk Legia Warszawa Wisła Kraków 0:2 na ławce rezerwowych - - Lotto Ekstraklasa
Marcin Kamiński VfB Stuttgart SC Freiburg 2:1 12 0 0 Bundesliga
Tomasz Kędziora Dynamo Kijów Worska Połtawa 4:0 90 0 0 Premier Liha
Michał Pazdan Legia Warszawa Wisła Kraków 0:2 90 0 0 Lotto Ekstraklasa
Łukasz Piszczek Borussia Dortmund Hannover 96 1:0 90 0 0 Bundesliga