Górnik odzyska trzy punkty za walkower z Piastem?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Górnika Zabrze

Niewykluczone, że w czwartek Górnik Zabrze odzyska trzy punkty za zwycięstwo walkowerem w derbowym meczu z Piastem w Gliwicach. Tak wynika ze słów Zbigniewa Bońka w Canal+.

Zdaniem prezesa PZPN decyzja podjęta przez Komisję Ligi jest zwyczajnie niezrozumiała. Co więcej, Zbigniew Boniek zaznaczył iż jest to kolejne mocno kontrowersyjne działanie Komisji Ligi w ostatnim czasie, które, jak dodał, nie może się obronić w Najwyższej Komisji Odwoławczej, bowiem już raz w ostatnim czasie Trybunał Arbitrażowy przy PKOl zakwestionował poczynania władz piłkarskich względem klubu. Chodziło o kolejne ujemne punkty w pierwszoligowej tabeli dla Ruchu Chorzów.   Jeśli więc w czwartek, NKO podtrzyma decyzję Komisji Ligi, to klub z Zabrza z pewnością skorzysta z możliwości odwołania się do wspomnianego Trybunału Arbitrażowego. To może kompletnie zdezorganizować rozgrywki w końcówce sezonu, gdyż nawet po jego zakończeniu może nie być pewne ile czternastokrotni mistrzowie Polski zdobyli faktycznie punktów, a co za tym idzie, które miejsce zajęli. Z pewnością wszyscy woleliby uniknąć takiej sytuacji.

Ligowe starcie pomiędzy drużynami Piasta i Górnika zostało przerwane w 81 minucie z powodu burd kibiców, przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Zaraz po meczu zebrała się Komisja Ligi, która podjęła decyzje, o walkowerze dla gliwiczan, ale też jednoczesnym odjęciu punktów zabrzanom. Działania te uznano za mocno kontrowersyjne.