Robert Lewandowski czeka na przełamanie. Nie zdobył jeszcze ani jednego gola we Wrocławiu

450 minut i ani jednego gola - trudno w to uwierzyć, ale Robert Lewandowski jeszcze nie trafił do siatki w meczu kadry na stadionie we Wrocławiu.

Szymon Mierzyński
Robert Lewandowski Getty Images / Andrew Halseid-Budd / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W piątek wieczorem podopieczni Adama Nawałki zmierzą się na Dolnym Śląsku z Nigerią i dla gwiazdora Bayernu Monachium będzie to okazja, by wreszcie przełamać kilkuletnią niemoc na tym obiekcie.

Dotąd Robert Lewandowski wystąpił w sześciu spotkaniach reprezentacji we Wrocławiu. Spędził na boisku 450 minut, a mimo to ani razu nie pokonał bramkarzy rywali. Zaczęło się w 2011 roku od towarzyskiego pojedynku z Włochami (0:2). Potem "Lewy" był nieskuteczny w pamiętnym starciu fazy grupowej Euro 2012 z Czechami (0:1), meczu eliminacji MŚ 2014 z Mołdawią (2:0) oraz sparingach ze Słowacją (0:2), Szwajcarią (2:2) i Finlandią (5:0).

W międzyczasie odbyły się jeszcze towarzyskie spotkania z Czechami (3:1) i Słowenią (1:1). W nich jednak 29-latek nie wystąpił, więc nie mógł poprawić swego dorobku.

Piątkowa potyczka z Nigerią będzie dziewiątym meczem kadry na nowym obiekcie we Wrocławiu. Dotychczasowe wyniki Biało-Czerwonych były dość przeciętne - to trzy zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki.

Początek spotkania Polska - Nigeria o godz. 20.45.

Mecze reprezentacji Polski na nowym stadionie we Wrocławiu:

Data Rozgrywki Mecz Wynik Strzelcy
11.11.2011 mecz towarzyski Polska - Włochy 0:2 -
16.06.2012 Euro 2012 Polska - Czechy 0:1 -
11.09.2012 eliminacje MŚ 2014 Polska - Mołdawia 2:0 Jakub Błaszczykowski (k.) 33', Jakub Wawrzyniak 81'
15.11.2013 mecz towarzyski Polska - Słowacja 0:2 -
18.11.2014 mecz towarzyski Polska - Szwajcaria 2:2 Artur Jędrzejczyk 45', Arkadiusz Milik 61'
17.11.2015 mecz towarzyski Polska - Czechy 3:1 Arkadiusz Milik 3', Tomasz Jodłowiec 12', Kamil Grosicki 70'
26.03.2016 mecz towarzyski Polska - Finlandia 5:0 Kamil Grosicki 18', 85', Paweł Wszołek 20', 66', Filip Starzyński 32'
14.11.2016 mecz towarzyski Polska - Słowenia 1:1 Łukasz Teodorczyk 79'

Czy Robert Lewandowski zdobędzie gola w meczu z Nigerią?