Sparingowo: Lech Poznań minimalnie lepszy od Chrobrego Głogów

W sobotnim meczu sparingowym Lech Poznań okazał się lepszy od I-ligowego Chrobrego Głogów, zwyciężając 2:1. Bramki dla triumfatorów zdobyli Darko Jevtić i Ołeksij Chobłenko.

Tomasz Rosiński
piłkarze Lecha Poznań Newspix / Pawel Jaskółka / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
Trener LechaNenad Bjelica, w meczu towarzyskim mógł dać szanse zawodnikom, którzy nie mają zbyt wielu okazji do występów w Lotto Ekstraklasie. Dlatego od początku w starciu z Chrobrym zagrali między innymi Ołeksij Chobłenko, Matus Putnocky, Piotr Tomasik czy Rafał Janicki.

Wynik spotkania otworzył w 17. minucie Darko Jevtić, który wykorzystał dokładne, prostopadłe podanie od Ołeksija Chobłenki i pewnym strzałem po ziemi pokonał Sławomira Janickiego. Więcej goli w pierwszej połowie nie padło.

Niedługo po zmianie stron, bo w 54. minucie, prowadzenie Kolejorza podwyższył dobrze dysponowany tego dnia Chobłenko. Akcję prawą flanką przeprowadził Nicklas Barkroth, który zdołał dograć do Ukraińca piłkę na piąty metr do bramki, zaś ten płaskim uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki.

Piłkarzy z Głogowa w tej konfrontacji było tylko stać na jedno trafienie w 66. minucie, a jego autorem okazał się Michał Ilków-Gołąb, któremu asystował z rzutu wolnego Serhij Napołow.

Ostatecznie potyczka zakończyła się wiktorią Lecha Poznań 2:1.

Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
1:0 - Jevtić 17'
2:0 - Chobłenko 54'
2:1 - Ilków-Gołąb 66'

Lech Poznań: Putnocky - Janicki, Vujadinović (46' Trałka), de Marco, Tomasik, Serafin, Gajos (46' Majewski), Jevtić, Klupś (46' Gytkjaer), Chobłenko, Barkroth.

Chrobry Głogów: Janicki (46' Gospodinow) - Stolc, Wajsak (46' Ilków-Gołąb), Michalec (46' Michalski), Danielak (60' Wawszczyk), Kona (60' Wajsak), Gąsior (60' Szczepaniak), Nowicki (46' Bach), Machaj M. (60' Borecki), Szczepaniak (46' Napołow), Kaczmarek [30' Kowalczyk (60' Trytko)].

Czy Lech Poznań zakończy sezon 2017/2018 Lotto Ekstraklasy w czołowej "dwójce"?