Polska - Korea Południowa. Cudowny gol Zielińskiego dał zwycięstwo (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
PAP/EPA / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Na takie uderzenia Piotra Zielińskiego długo czekali kibice reprezentacji Polski. W doliczonym czasie gry meczu z Koreą Południową pomocnik popisał się pięknym strzałem zza pola karnego, który dał zwycięstwo naszej drużynie 3:2 (2:0).

Ostatnie minuty meczu z Koreą Południową były pełne zwrotów akcji. Jeszcze na kilka minut przed końcem Biało-Czerwoni prowadzili 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Jednak następnie w odstępie dwóch minut stracili dwa gole.

W doliczonym czasie gry sprawy w swoje ręce wziął jednak Piotr Zieliński. Kreowany na dyrygenta gry reprezentacji pomocnik Napoli otrzymał piłkę przed polem karnym i fantastycznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Zieliński tym samym zapewnił zwycięstwo reprezentacji Polski i pokazał, jak ogromne umiejętności posiada. Był to drugi dobry mecz tego pomocnika z rzędu w barwach narodowych - kilka dni temu nieźle zagrał przeciwko Nigerii.

Dla Piotra Zielińskiego był to czwarty gol w barwach reprezentacji Polski, ale pierwszy od 10 września 2013 roku i meczu el. MŚ 2014 z San Marino - pomocnik Napoli czekał na to trafienie 1659 dni.