Jorge Sampaoli załamany. "Czuję się koszmarnie"

Jorge Sampaoli przyznał, że wynik towarzyskiego meczu reprezentacji Argentyny z Hiszpanią (1:6) jest dla niego trudny do przełknięcia. - Czuję się koszmarnie - powiedział selekcjoner wicemistrzów świata.

Tomasz Skrzypczyński
Jorge Sampaoli Getty Images / Na zdjęciu: Jorge Sampaoli
Wprawdzie reprezentacja Argentyny nie była faworytem starcia z Hiszpanią, jednak z pewnością nikt nie spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Drużyna La Roja wręcz zmiażdżyła gości na własnym boisku, wygrywając aż 6:1 (2:1).

Zwłaszcza druga połowa była kompromitująca w wykonaniu obrońców reprezentacji Albicelestes. Defensywa wicemistrzów świata popełniała kardynalne błędy, które gospodarze bez trudu wykorzystywali.

Szkoleniowiec Argentyńczyków Jorge Sampaoli przyznał, że wynik spotkania jest dla niego trudny do zrozumienia.

- Czuję się koszmarnie. Taki wynik w meczu piłkarskim jest niespotykany, tym bardziej, że pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo udana. Nie daliśmy się zdominować Hiszpanom, ale to nastąpiło w drugiej części gry - ocenił.

Sampaoli wziął na siebie odpowiedzialność za postawę całej drużyny. - Odpowiedzialność spoczywa na mnie, muszę wyciągnąć wnioski z tej porażki - dodał selekcjoner.

Do rozpoczęcia mistrzostw świata zostało dwa i pół miesiąca. Czy Argentyńczycy wrócą w tym czasie na właściwe tory? Spotkanie z Hiszpanią dobitnie pokazało, że bez Leo Messiego wicemistrzowie świata właściwie nie istnieją, a ich gra defensywna jest na poziomie zespołów z drugiej setki rankingu FIFA.

Czy reprezentacja Argentyny wyjdzie z grupy na MŚ w Rosji?