Wpadka reprezentacji Polski kobiet. Szansa na awans maleje

Reprezentacja Polski kobiet zremisowała we Włocławku 1:1 z Albanią, która wcześniej nie była w stanie zapunktować w żadnym meczu eliminacji do mistrzostw świata.

Aleksandra Sikora PAP / Tytus Żmijewski / Aleksandra Sikora
Albania jest czerwoną latarnią w grupie. Jej reprezentacja nie uczestniczy w rozgrywce o awans. W dotychczasowych pięciu kolejkach nie zdobyła punktu, strzeliła trzy gole, a straciła 19. W listopadzie przegrała 1:4 w Polkami u siebie.

Pokonanie takiego przeciwnika było "obowiązkiem" zespołu Miłosza Stępińskiego. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem. Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie w 2. minucie dzięki strzałowi Katarzyny Daleszczyk. W tym momencie miały rozwiązać worek z bramkami, a niespodziewanie związały. Na domiar złego w 74. minucie Geldona Morina wyrównała na 1:1 z rzutu wolnego. We Włocławku doszło do przykrej niespodzianki. Biało-Czerwone spisały się poniżej oczekiwań, za co skazana na pożarcie drużyna potrafiła wymierzyć karę.

Podział punktów z Albanią drastycznie zmniejszył szansę Polek na awans. Do mistrzostw świata dostanie się czołowa reprezentacja w grupie, a cztery z najlepszym bilansem z drugich miejsc wystąpią w barażach.

Mecz we Włocławku był pierwszym o stawkę reprezentacji Polski kobiet w tym roku. W marcu drużyna Stępińskiego zwyciężyła z Jordanią i Łotwą, a także przegrała z Meksykiem oraz Ukrainą w turnieju towarzyskim w Turcji. Przed nią we wtorek konfrontacja ze Szkocją. Polki na własne życzenie pozbawiły się marginesu błędu w eliminacjach.

Polska - Albania 1:1 (1:0)
1:0 - Katarzyna Daleszczyk 2'
1:1 - Geldona Morina 74'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Martyna Wiankowska - Dominika Grabowska (65' Emilia Zdunek), Katarzyna Daleszczyk (63' Patrycja Balcerzak), Sandra Sałata, Ewelina Kamczyk - Ewa Pajor, Agnieszka Winczo

Żółte kartki: Pajor, Zdunek, Balcerzak (Polska) oraz Elezaj (Albania)

Sędzia: Maria Dolores Martinez Madrona (Hiszpania)