Kibice Borussii M'gladbach stracili cierpliwość. Przeprowadzili rozmowę z piłkarzami

Borussia M'gladbach walczy o awans do europejskich pucharów. Kibicom tego klubu po ostatnim spotkaniu przeciwko Hercie Berlin zabrakło cierpliwości i przeprowadzili z piłkarzami "rozmowę motywacyjną".

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii M'gladbach Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach
Po wygranej nad Hertha Berlin (2:1) Borussia M'gladbach awansowała na ósmą pozycję w tabeli Bundesligi. Miejsce to nie gwarantuje jednak gry w europejskich pucharach, co jest celem klubu z Moenchengladbach. Strata do szóstego Eintrachtu Frankfurt wynosi 5 punktów.

Po pierwszej połowie Hertha prowadziła 1:0, co wśród kibiców w Moenchengladbach wywołało wściekłość. Po przerwie Borussii udało się odmienić losy spotkania i po dwóch bramkach Thorgana Hazarda odnieść zwycięstwo, co nieznacznie poprawiło sytuację klubu w tabeli.

Fanom Borussii zabrakło cierpliwości. Przeprowadzili oni rozmowę motywacyjną z piłkarzami i domagali się lepszej gry w ostatnich meczach sezonu. Najwięcej uwag kibiców musiał wysłuchiwać bramkarz Yann Sommer.

Klub z Moenchengladbach to pięciokrotny mistrz Niemiec, jednak lata świetności tego zespołu przypadły na lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. W 2015 roku Borussia zakończyła ligowe rozgrywki na trzecim miejscu i wywalczyła prawo gry w Lidze Mistrzów.

Czy Borussia M'gladbach awansuje do europejskich pucharów?