Łukasz Teodorczyk pod ostrzałem. "To było obrzydliwe"

- Robił obrzydliwe rzeczy. To niesamowite, że nie dostał czerwonej kartki - były napastnik Anderlechtu i reprezentant Belgii, Marc Degryse przypuścił bezpardonowy atak na Łukasza Teodorczyka.

Maciej Kmita
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
W piątkowym meczu 2. kolejki fazy finałowej belgijskiej ekstraklasy Anderlecht pokonał 2:1 Charleroi po bramce właśnie Łukasza Teodorczyka. W 64. minucie reprezentant Polski zamienił na gola rzut karny podyktowany za faul na nim samym. "Teo" przesądził o wyniku spotkania i został bohaterem Fiołków, ale i tak znalazł się na cenzurowanym.

Marc Degryse, czyli jeden z najlepszych belgijskich piłkarzy ostatniej dekady XX wieku, który dziś jest cenionym ekspertem telewizyjnym, zarzucił Polakowi wymuszenie rzutu karnego, a do tego ogłosił, że w przeciągu całego meczu Teodorczyk zachowywał się obrzydliwie i zasłużył na czerwoną kartkę.

- Nie ma mowy o rzucie karnym. Jeśli ktoś w tej sytuacji faulował, to Teodorczyk, a nie obrońca - obwieścił 63-krotny reprezentant Belgii w podsumowującym ligową kolejkę programie "Extra Time".

- To niewiarygodne, że ten facet w ogóle dokończył mecz. Miał tak wiele chamskich wejść. To nie było normalne. Wiem, że taki ma styl, ale niektóre faule były naprawdę obrzydliwe. Niesamowite, że nie dostał czerwonej kartki - kręcił głową były gwiazdor Anderlechtu (1989-1995).

Owszem, Teodorczyk grał agresywnie i uprzykrzał życie obrońcom rywali, ale zdaniem sędziego na pierwszą żółtą kartkę zasłużył dopiero w 88. minucie. Co ciekawe, przeciwnicy chcieli w tej sytuacji sprowokować Polaka i po popełnieniu faulu "Teo" był popychany i wyzywany przez rywali, ale wytrzymał presję i nie dał sędziemu pretekstu do sięgnięcia po czerwień.

Czy belgijskie środowisko piłkarskie traktuje Łukasza Teodorczyka sprawiedliwie?