Ligue 1: Olympique Lyon rozprawił się z Amiens SC. Mathieu Debuchy dał wygraną AS Saint-Etienne, gol Prejuce'a Nakoulmy

Olympique Lyon z dziewiętnastym zwycięstwem w Ligue 1 po pewnej wygranej z Amiens SC (3:0). Mathieu Debuchy zapewnił AS Saint-Etienne triumf z RC Strasbourg Alsace (1:0), zaś bramkę dla FC Nantes w starciu z Dijon FCO (1:1) zdobył Prejuce Nakoulma.

Tomasz Rosiński
Olympique Lyon Getty Images / Dan Istitene / Olympique Lyon
Olympique z piątą wiktorią z rzędu w mistrzostwach Francji. Tym razem zespół z Lyonu nie dał szans ekipie z Amiens, ogrywając ją 3:0. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył Mariano Diaz, dla którego był to 18. gol w sezonie. Po jednym trafieniu dołożyli Memphis Depay i Bertrand Traore.

Swoje winy odkupił Debuchy, który przed tygodniem w doliczonym czasie gry posłał piłkę do własnej bramki, a jego Saint-Etienne straciło dwa punkty z Paris Saint-Germain (1:1). Tym razem francuski prawy obrońca dał swojemu zespołowi komplet "oczek" w pojedynku z RC Strasbourg, strzelając gola w 82. minucie konfrontacji.

Zawodnicy z Nantes zremisowali z Dijon 1:1. Trafienie dla gospodarzy zaliczył znany między innymi z gry w Górniku Zabrze i Górniku Łęczna Nakoulma. Natomiast dla gości bramkę zdobył Chang-Hoon Kwon.

Walczące o europejskie puchary OGC Nice podzieliło się punktami z Angers SCO (1:1). Tego potknięcia drużyny z Nicei nie wykorzystali piłkarze Stade Rennais, którzy przegrali z FC Metz 1:2.

Szalony mecz obejrzeli kibice w Lille, gdzie miejscowy klub do 90. minuty prowadził z EA Guingamp 2:0. Jednakże samobójczy gol Juniora Alonso i bramka Jimmy'ego Brianda sprawiły, iż potyczka zakończyła się remisem 2:2.