Bundesliga: słaba Borussia. Schalke 04 pewnie wygrało derby Zagłębia Ruhry

Derby Zagłębia Ruhry dla Schalke 04 Gelsenkirchen! Podopieczni Domenico Tedesco pewnie pokonali Borussię Dortmund 2:0. Dwusetny mecz w Bundeslidze rozegrał Łukasz Piszczek.

Dominik Polesiński
piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
Każdy w Niemczech wie, że jeśli Schalke 04 Gelsenkirchen gra z Borussią Dortmund to trzeba głęboko usiąść w fotelach i przygotować się na olbrzymią porcję emocji. W ostatnim ligowym meczu rozgrywanym w listopadzie 2017 roku padł wynik 4:4, choć Borussia prowadziła do przerwy aż 4:0!

Derby Zagłębia Ruhry to mecz, na który jedni i drudzy zawsze ostrzą sobie zęby i było to widać na boisku. Od pierwszej minuty rozgorzała twarda, męska walka na pograniczu faulu. Prowadzący mecz sędzia Manuel Graefe dostosował się do sytuacji i pozwalał zawodnikom na więcej niż zwykle.

Schalke grało lepiej, wykorzystując boczne sektory boiska. Łukasz Piszczek i Marcel Schmelzer mieli olbrzymie problemy z przerywaniem akcji rywali. W 50. minucie strata reprezentanta Niemiec w środku boiska kosztowała Borussię stratę gola. Piłkę przechwycił Daniel Caligiuri i idealnie podał do Jewhena Konoplianki. Ukrainiec znalazł się sam przed bramkarzem i bardzo silnym strzałem nie dał mu żadnych szans.

Goście nie potrafili odpowiedzieć. Kilka lekkich strzałów Marco Reusa nie mogło przynieść wyrównania. Zupełnie niewidoczny był Michy Batshuayi, który tylko raz w całym meczu urwał się obrońcom, ale po dośrodkowaniu Piszczka niecelnie uderzył głową.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 82. minucie. Schmelzer faulował 30 metrów przed własną bramką, a Naldo odpalił prawdziwą rakietę. Roman Burki nawet nie podjął próby obrony.

Smutną Borussię dobiła jeszcze kontuzja kluczowego napastnika. W doliczonym czasie gry groźnie wyglądającego urazu nabawił się Batshuayi. Belg opuścił boisko na noszach.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)
1:0 - Jewhen Konoplianka 50'
2:0 - Naldo 82'

Schalke 04 Gelsenkirchen: Ralf Faehrmann - Thilo Kehrer, Naldo, Benjamin Stambouli, Alessandro Schoepf, Leon Goretzka (71' Weston McKennie), Nabil Bentaleb, Daniel Caligiuri, Amine Harit (87' Franco Di Santo), Jewhen Konoplianka (74' Marko Pjaca), Guido Burgstaller.

Borussia Dortmund: Roman Burki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Omer Toprak, Marcel Schmelzer (86' Mario Goetze), Mahmoud Dahoud (79' Jadon Sancho), Nuri Sahin, Christian Pulisić, Marco Reus, Maximilian Philipp (46' Andre Schuerrle), Michy Batshuayi.

Żółte kartki: Burgstaller (Schalke) oraz Piszczek (Borussia).

Sędzia: Manuel Graefe.

Widzów: 61 786.

Która drużyna zakończy sezon tuż za plecami Bayernu Monachium?