Nice I liga: Chrobry Głogów wstrząsnął Częstochową i tabelą

Chrobry Głogów jest wiceliderem Nice I ligi po 26. kolejce. Drużyna Grzegorza Nicińskiego wygrała trzeci mecz z rzędu 3:1 z Rakowem Częstochowa.
WP SportoweFakty / Trener Chrobrego Głogów, Grzegorz Niciński

Tym razem gola dla Chrobrego Głogów nie strzelił Mateusz Machaj, który prowadzi w klasyfikacji snajperów ligi. Nie przeszkodziło to jego drużynie wstrząsnąć Częstochową i tabelą. Dzięki zwycięstwu 3:1 z Rakowem głogowianie zostali nowym wiceliderem. Wszystkie gole zdobyli w ciągu 26 minut, a autorami dwóch byli boczni obrońcy Michał Ilków-Gołąb oraz Karol Danielak. Trzeciego dorzucił napastnik Przemysław Trytko, a rozbitych częstochowian było stać już tylko na trafienie honorowe.

Chrobry wygrał trzy poprzednie mecze 3:1. Ulubionym wynikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała jest z kolei bezsprzecznie 0:0. Pojedynek z Pogonią Siedlce był czwartym Górali w rundzie wiosennej, w którym publiczność nie zobaczyła gola. W ich defensywie oraz ofensywie panuje status quo.

Od 28 października do 15 kwietnia czekała na zwycięstwo w lidze Puszcza Niepołomice. Beniaminek przerwał impas w meczu z Drutex-Bytovią. Do wyniku 2:0 doprowadził już w pierwszej połowie, po czym kontrolował wydarzenia na boisku. Puszcza umocniła się w środku tabeli, a bytowianie nie mogą być wciąż pewni utrzymania. Ekipa z Pomorza zajmuje najniższe bezpieczne miejsce w tabeli, a jej przewaga nad lokatą barażową to cztery punkty. Wiosną wygrała raz z Górnikiem Łęczna.