WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Andrzej Padewski o awanturze w B-klasie: Sprawa wyolbrzymiona, ale zajście bada Komisja Dyscyplinarna

- Doszło do rękoczynów, ale w mediach zostało to wyolbrzymione. Żaden ze świadków nie widział w tej bójce ani butelki, ani noża, ani innego niebezpiecznego przedmiotu. Odpowiednie instytucje już zajmują się tą sprawą - mówi nam Andrzej Padewski.
Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Facebook / Na zdjęciu: rana piłkarza LKS-u Ciechów

- Do Komisji Dyscyplinarnej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło sprawozdanie sędziego, który prowadził ten mecz. Czekamy także na ustalenia policji, bo do niedzieli do godziny 22:00 nie udało się odnaleźć człowieka podejrzewanego o pobicie - mówi nam Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes PZPN.

Chodzi rzecz jasna o zdarzenia, które miały miejsce podczas meczu drużyn z Lutyni i Ciechowa, występujących we wrocławskiej B-klasie. Na facebook'owym fanpage'u klubu z Ciechowa można było przeczytać, że jeden z kibiców usiłować poderżnąć gardło ich zawodnikowi. Policja tłumaczy z kolei, że głęboka rana w okolicy szyi powstała w wyniku uderzenia pięścią.

- Z tego co udało nam się dotychczas ustalić, cała awantura trwała może ze 30 sekund. Rzeczywiście, doszło do rękoczynów, ale w mediach zostało to wyolbrzymione. Głównie przez to, że zasugerowano się wpisem na Facebooku jednej z drużyn. Wpisem, który był autorstwa gracza tego klubu. Żaden ze świadków nie widział w tej bójce ani butelki, ani noża, ani innego niebezpiecznego przedmiotu. Zresztą, wpis został już usunięty ze strony. Wyłączone telefony mają też administrator strony oraz poszkodowany - mówi Padewski.

Jak się jednak okazuje, prezesa DZPN najbardziej w całej sytuacji martwi coś zupełnie innego. - Kibice wokół boiska praktycznie przez cały mecz wykrzykiwali pod adresem jednego z zawodników rasistowskie hasła. Dokładnie opisał to w protokole sędzia. Chcemy dać teraz jasny sygnał: na naszych stadionach nie ma miejsca na rasistowskie zachowania. Klub poniesie odpowiednie konsekwencje, a jeśli takie sytuacje będą się powtarzać w przyszłości, będziemy po prostu usuwać kluby z lig - zapowiada wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich tygodniach już kilkukrotnie głośno było o karygodnych zdarzeniach w najniższych ligach piłkarskich. Pobicia, awantury i naruszanie nietykalności sędziów jest niestety smutną rzeczywistością. Czy PZPN stara się cokolwiek robić, aby podobnych zdarzeń było jak najmniej?

- Praktycznie co sezon, a nawet co rundę organizujemy odpowiednie spotkania, podczas których wszystkie kluby - również te z najniższych klas rozgrywkowych - uświadamiane są w sprawie agresji podczas meczów. Mówimy, jakie konsekwencje czekają każdego, kto na przykład narusza nietykalność cielesną sędziego. Tylko że wszelkie akcje informacyjne i uświadamiające swoje, a rzeczywistość swoje - do podobnych zdarzeń dochodzi w najniższych ligach często. Poziom emocji jest tam po prostu często taki, że można wodę w wiadrze zagotować. Reagujemy jednak zawsze stanowczo, na przykład w ubiegłym tygodniu na dwa lata zawiesiliśmy zawodnika za naruszenie nietykalności sędziego - kończy Padewski.

ZOBACZ WIDEO Juventus uporał się z Sampdorią. Grał Kownacki [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy byłeś kiedykolwiek świadkiem agresywnego, karygodnego zachowania zawodników lub kibiców podczas meczu w najniższych ligach piłkarskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Thorin 0
  Grałem w b-klasie..."wszystko się może zdarzyć"... :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szymon Banka 0
  Jak rana cięta mogła być przez uderzenie pięścią co za barany.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)