Serie A: gol Milika, asysta Zielińskiego. Polski wieczór w Neapolu!

Nareszcie! Po długiej przerwie Arkadiusz Milik wrócił do wyjściowej jedenastki SSC Napoli. Polak zdobył gola, a jego zespół wygrał z Udinese Calcio 4:2. Przy jednej z bramek asystował Piotr Zieliński.

Dominik Polesiński
Arkadiusz Milik Getty Images / Marco Luzzani / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik

Dokładnie 207 dni minęło od ostatniego występu Arkadiusza Milika w pierwszym składzie SSC Napoli. Napastnik bardzo długo wracał do pełni zdrowia po kontuzjach kolan. Dostał wreszcie szansę gry w większym wymiarze czasowym i udowodnił, że nie zapomniał jak się strzela gole.

Udinese Calcio przegrało 10 spotkań z rzędu i nikt na Stadio San Paolo nie spodziewał się, że jest w stanie postawić opór wiceliderowi tabeli. Tymczasem po początkowej dominacji gospodarzy, rywale z każdą minutą grali lepiej. Udinese dwukrotnie obejmowało prowadzenie. Najpierw Jakub Jankto strzałem pod poprzeczkę zamknął akcję po płaskim podaniu z prawego skrzydła, a tuż po przerwie precyzyjnie przy lewym słupku piłkę w siatce ulokował Svante Ingelsson.

Gospodarze przez większą część meczu gonili wynik. Wszystko co dla nich dobre zaczęło się dopiero po zejściu z boiska Marka Hamsika. W 64. minucie na 2:2 po centrze z rzutu rożnego wyrównał Raul Albiol, a później poszło już z górki.

Prowadzenie miejscowym dał Milik. Polak wbiegł w pole karne, licząc na dobitkę strzału Callejona i miał nosa. To był jeden z najłatwiejszych goli w jego karierze. Gdyby spudłował pisałyby o tym gazety na całym świecie. Pięć minut później po kornerze gości dobił jeszcze Lorenzo Tonelli, a dla Jose Callejona była to druga asysta.

W wyjściowym składzie SSC Napoli wybiegł także Piotr Zieliński. Polak zagrał bardzo dobry mecz. Asystował przy golu na 1:1, ale jego statystyki powinny być dużo lepsze. Koledzy wielokrotnie marnowali okazje przez niego wypracowane.

W Neapolu jeszcze wierzą w mistrzostwo Włoch, a wszystko za sprawą punktów sensacyjnie straconych przez Juventus Turyn (remis 1:1 z Crotone). SSC Napoli traci do Starej Damy cztery punkty.

SSC Napoli - Udinese Calcio 4:2 (1:1)
0:1 - Jakub Jankto 41'
1:1 - Lorenzo Insigne 45+2'
1:2 - Svante Ingelsson 55'
2:2 - Raul Albiol 64'
3:2 - Arkadiusz Milik 70'
4:2 - Lorenzo Tonelli 75'

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Lorenzo Tonelli, Mario Rui, Amadou Diawara, Piotr Zieliński, Marek Hamsik (57' Dries Mertens), Jose Callejon (82' Marko Rog), Lorenzo Insigne, Arkadiusz Milik (73' Allan).

Udinese Calcio: Albano Bizzarri - Bram Nuytinck, Danilo (76' Rodrigo De Paul), Samir Santos, Francesco Zampano, Antonin Barak, Andrija Balić, Svante Ingelsson, Giuseppe Pezzella (68' Ali Adnan), Jakub Jankto (77' Silvan Widmer), Stipe Perica.

Żółte kartki: Rui (Napoli) oraz Danilo, Adnan (Udinese).