Ligue 1: AS Monaco nie podniosło się z kolan. Kamil Glik i spółka rozmontowani

AS Monaco ponownie zaprezentowało się poniżej oczekiwań i przegrało 1:3 z EA Guingamp. Maleje przewaga zespołu Kamila Glika nad konkurentami w tabeli Ligue 1.

Kamil Glik Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik
Poprzedni występ AS Monaco w Ligue 1 był katastrofą. Drużyna z księstwa przegrała 1:7 z Paris Saint-Germain. Na podniesienie się z kolan miała trochę czasu, ale w konfrontacji z EA Guingamp nadal była cieniem samej siebie. Na początku meczu starała się jeszcze atakować, ale robiła to mozolnie i bez przekonania. Gospodarze zobaczyli, że wicelider Ligue 1 jest słabo dysponowany i zaczęli coraz groźniej ripostować.

Pierwszego gola strzelił w 22. minucie Jimmy Briand z rzutu karnego, drugiego Etienne Didot efektownym półwolejem po wrzutce z rzutu rożnego, a trzeciego Marcus Thuram po składnej akcji całego zespołu. Punktowanie Monaco ułatwiał fakt, że od 21. minuty grało w dziesięciu po czerwonej kartce dla Jemersona. Ponadto w jego składzie zabrakło początkowo awizowanego Radamela Falcao.

Kamil Glik próbował ratować sytuację, pokrzykiwał na kompanów i starał się przenosić piłkę na połowę przeciwnika. Monaco nie było jednak w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z dobrze dysponowanym przeciwnikiem, a reprezentant Polski, podobnie jak cała drużyna, nie miał szans na wysoką notę za występ. Honor Monaco uratował w 63. minucie golem na 1:3 Almamy Toure po dośrodkowaniu Thomasa Lemara z rzutu wolnego.

Po drugiej porażce Monaco ma już tylko punkt przewagi nad trzecim w tabeli Olympique Lyon i nad czwartym Olympique Marsylia.