Ligue 1: AS Monaco nie podniosło się z kolan. Kamil Glik i spółka rozmontowani

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco ponownie zaprezentowało się poniżej oczekiwań i przegrało 1:3 z EA Guingamp. Maleje przewaga zespołu Kamila Glika nad konkurentami w tabeli Ligue 1.

Poprzedni występ AS Monaco w Ligue 1 był katastrofą. Drużyna z księstwa przegrała 1:7 z Paris Saint-Germain. Na podniesienie się z kolan miała trochę czasu, ale w konfrontacji z EA Guingamp nadal była cieniem samej siebie. Na początku meczu starała się jeszcze atakować, ale robiła to mozolnie i bez przekonania. Gospodarze zobaczyli, że wicelider Ligue 1 jest słabo dysponowany i zaczęli coraz groźniej ripostować.

Pierwszego gola strzelił w 22. minucie Jimmy Briand z rzutu karnego, drugiego Etienne Didot efektownym półwolejem po wrzutce z rzutu rożnego, a trzeciego Marcus Thuram po składnej akcji całego zespołu. Punktowanie Monaco ułatwiał fakt, że od 21. minuty grało w dziesięciu po czerwonej kartce dla Jemersona. Ponadto w jego składzie zabrakło początkowo awizowanego Radamela Falcao.

Kamil Glik próbował ratować sytuację, pokrzykiwał na kompanów i starał się przenosić piłkę na połowę przeciwnika. Monaco nie było jednak w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji z dobrze dysponowanym przeciwnikiem, a reprezentant Polski, podobnie jak cała drużyna, nie miał szans na wysoką notę za występ. Honor Monaco uratował w 63. minucie golem na 1:3 Almamy Toure po dośrodkowaniu Thomasa Lemara z rzutu wolnego.

Po drugiej porażce Monaco ma już tylko punkt przewagi nad trzecim w tabeli Olympique Lyon i nad czwartym Olympique Marsylia.

34. kolejka Ligue 1:

EA Guingamp - AS Monaco 1:3 (0:2) 0:1 - Jimmy Briand (k.) 22' 0:2 - Etienne Didot 34' 0:3 - Marcus Thuram 47' 1:3 - Almamy Toure 63'

Guingamp: Karl-Johan Johnsson - Jonathan Martins Pereira, Christophe Kerbrat, Jeremy Sorbon, Jordan Ikoko - Etienne Didot (78' Lebogang Phiri), Clement Grenier (87' Marcus Coco) - Nicolas Benezet, Ludovic Blas, Jimmy Briand - Marcus Thuram (78' Yeni N'Gbakoto)

Monaco: Seydou Sy - Almamy Toure, Kamil Glik, Jemerson, Jorge (81' Julien Serrano) - Fabinho, Joao Moutinho - Rony Lopes, Youri Tielemans (36' Kevin N'Doram), Thomas Lemar - Adama Diakhaby (62' Moussa Sylla)

Żółte kartki: Diakhaby, Fabinho (Monaco)

Czerwona kartka: Jemerson (Monaco) /21' - za faul/

Sędzia: Benoit Millot

Olympique Marsylia - Lille OSC 5:1 (4:0) 1:0 - Florian Thauvin 12' 2:0 - Florian Thauvin (k.) 29' 3:0 - Konstantínos Mítroglou 35' 4:0 - Konstantínos Mítroglou 37' 4:1 - Yassine Benzia 53' 5:1 - Lucas Ocampos 67'

FC Metz - SM Caen 1:1 (0:0) 1:0 - Emmanuel Riviere 71' 1:1 - Ronny Rodelin 73'

Toulouse FC - Angers SCO 2:0 (1:0) 1:0 - Yaya Sanogo 42' 2:0 - Max Gradel (k.) 60'

Amiens SC - RC Strasbourg Alsace 3:1 (1:0) 1:0 - Thomas Monconduit 45' 2:0 - Harisson Manzala 79' 3:0 - Gael Kakuta 90' 3:1 - Idriss Saadi 90'

Piątkowe mecze:

Dijon FCO - Olympique Lyon 2:5 (1:1) 0:1 - Memphis Depay 4' 1:1 - Naim Sliti 26' 1:2 - Houssem Aouar 50' 1:3 - Nabil Fekir 53' 2:3 - Naim Sliti 55' 2:4 - Bertrand Traore 77' 2:5 - Maxwel Cornet 82'

FC Nantes - Stade Rennais 1:1 (1:0) 1:0 - Adrien Thomasson 42' 1:1 - James Lea Siliki 81'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy AS Monaco będzie drugą siłą Ligue 1 na koniec sezonu?