Półfinał LM 2018. Bayern - Real. Twitter po meczu, czyli złoty chłopak Asensio i spacerujący po molo Ronaldo

Real Madryt był bezlitosny dla grającego w osłabieniu Bayernu Monachium. Marcelo i Asensio odpowiedzieli na trafienie Kimmicha, a Królewscy wykonali duży krok w kierunku finału Ligi Mistrzów.

Dawid Borek
Dawid Borek
Radość piłkarzy Realu Madryt po bramce Marco Asensio Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Radość piłkarzy Realu Madryt po bramce Marco Asensio

Już w 8. minucie spotkanie zakończył Arjen Robben, natomiast 26 minut później z boiska zszedł Jerome Boateng. Obu piłkarzy Bayernu z gry wyeliminowały kontuzje.

Bayern zaczął nieźle, po 28. minutach celny strzał oddał Joshua Kimmich, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1:0.

Tuż przed przerwą stan meczu wyrównał Marcelo.

Bayern załatwił Marco Asensio, który w 57. minucie pokonał bramkarza Bawarczyków. Real zrobił wówczas duży krok w kierunku finału Ligi Mistrzów.

W cieniu był natomiast Cristiano Ronaldo.