Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim w grze o Ligę Mistrzów. Hat-trick Kramaricia

TSG 1899 Hoffenheim nadal liczy się w grze o awans do Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością klub ten pokonał Hannover 96 3:1. Bohaterem gospodarzy był Andrej Kramarić, który ustrzelił hat-tricka.

Łukasz Witczyk
Steven Zuber (z prawej) oraz Pirmin Schwegler (z lewej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Steven Zuber (z prawej) oraz Pirmin Schwegler (z lewej)
TSG 1899 Hoffenheim wciąż ma szansę na to, by powtórzyć sukces z ubiegłego roku i wywalczyć miejsce w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Wieśniacy po wygranej nad Hannoverem 96 awansowali na czwartą pozycję. Triumf ekipa Hoffenheim zawdzięcza świetnej dyspozycji Andreja Kramaricia.

Chorwat w 16. minucie zdobył swojego pierwszego gola. Kramarić zakończył kontrę gospodarzy, a asystował mu Serge Gnabry. Po kilku chwilach goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Niefrasobliwość obrońców wykorzystał Kenan Karaman i skierował piłkę do siatki. To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać zespół z Hanoweru.

Po przerwie gospodarze dominowali i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Szybko kolejny cios zadał Kramarić, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Chorwacki piłkarz w końcówce dobił rywali. Znów wykończył kontratak swojej drużyny i tym razem przelobował bramkarza.

TSG 1899 Hoffenheim - Hannover 96 3:1 (1:1) 1:0 - Andrej Kramarić 16' 1:1 - Kenan Karaman 24' 2:1 - Andrej Kramarić 50' 3:1 - Andrej Kramarić 86'

Czy TSG 1899 Hoffenheim wywalczy awans do Ligi Mistrzów?