Polacy nie pomogli. US Palermo zremisowało i skomplikowało sobie plany awansu do Serie A

Na 7 ostatnich spotkań wygrali tylko raz. Teraz "polskie" US Palermo znowu straciło punkty. W poniedziałkowym meczu 39. kolejki Serie B walczący o awans do Serie A zespół z Sycylii tylko zremisował przed własną publicznością z Bari 1:1.

Kuba Cimoszko
US Palermo Getty Images / Tullio M. Puglia / US Palermo
Jeszcze niedawno wydawało się, że US Palermo bez trudu awansuje do Serie A. Katastrofalna forma zespołu z Sycylii w ostatnich spotkaniach (tylko jedna wygrana na siedem meczów!) sprawia, że wysiłek całego sezonu może zostać zupełnie niespodziewanie zaprzepaszczony na finiszu.

W poniedziałkowy wieczór na Stadio Renzo Barbera bramki padały tylko podczas końcówki drugiej połowy. Wynik otworzył Antonio La Gumina, wpisując się na listę strzelców w 80 minucie gry. Za chwilę przeciwnicy dostali czerwoną kartkę i wydawało się, że w końcu nadejdzie upragnione przełamanie.

Nic z tego. Goście z Bari zdołali doprowadzić do remisu, kiedy na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę na wagę punktu zdobył Brazylijczyk Nene. I chociaż kończyli mecz w dziewiątkę to dowieźli korzystny rezultat do końca.

W ekipie gospodarzy wystąpiło dwóch Polaków. W podstawowej jedenastce znalazł się Radosław Murawski, który przebywał na murawie do 83. minuty. Z kolei Paweł Dawidowicz pojawił się na boisku w 73. minucie, zastępując Słoweńca Aljaza Strunę. Przemysław Szymiński nie znalazł się natomiast w kadrze meczowej.

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Rosanero są na drugim miejscu w tabeli, jednak mają zaledwie "oczko" przewagi nad FC Parma i dwa nad Frosinone Calcio.

US Palermo - FC Bari 1:1 (0:0)
1:0 - Antonio La Gumina 80'
1:1 - Nene 89'