Futsal: KS Gniezno o krok od sprawienia sensacji!

Pierwsze spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski w futsalu, pomiędzy KS Gniezno, a P.A. Nova Gliwice zakończyło się remisem 5:5 (3:4). W tej sytuacji bliżsi awansu do kolejnej rundy wydają się być piłkarze ustępującego Mistrza Polski, którzy w perspektywie mają przecież rewanż w swojej hali. Podopieczni Roberta Zamiara, którzy w piątek walczyli z faworyzowanymi gliwiczanami jak równy z równym, zapewne nie powiedzieli jednak jeszcze ostatniego słowa.

Mateusz Klejborowski

Licznie zgromadzona tego dnia w hali w Trzemesznie (KS Gniezno wystąpił tam gościnnie) publiczność, nie miała prawa się nudzić. Spotkanie od pierwszych minut było pełne emocji, a prowadzenie bądź to jednej, bądź drugiej drużyny zmieniało się jak w kalejdoskopie.

Gliwiczanie, w których składzie grało aż czterech reprezentantów Polski, imponowali opanowaniem i konsekwencją na parkiecie. Z kolei gospodarze, którzy ustępowali rywalowi umiejętnościami piłkarskimi, próbowali nadrabiać ambicją i walecznością.

Końcówka meczu należała zdecydowanie do zawodników Klubu Sportowego, którzy w ciągu kilku minut zdobyli dwie bramki, i doprowadzili do remisu 5:5. Najpierw gola bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Michał Goździewski, a w 39. minucie stan rywalizacji wyrównał, po pięknej akcji indywidualnej, Robert Zamiar.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 16 lub 17 maja w Gliwicach.

Puchar Polski: KS Gniezno - PA Nova Gliwice 5:5 (3:4)

Bramki dla KS: Staszewski, Śniegowski, Sawicki, Goździewski, Zamiar.

Bramki dla P.A Nova: Kiełpiński, Wiewióra, Dewucki, Franz, Staszewski (sam.).

KS Gniezno: Kowalczewski, Wasielewski, Goździewski, Śniegowski, Zamiar, Sawicki, Góralski, Hoeft, Staszewski, Zamiar, Kupczyk, Heliasz, Kaźmierczak.

P.A Nova Gliwice: Nawrat, Szwal, Mirga, Wiewióra, Franz, Stasiak, Kiełpiński, Dewucki, Cygnarowski, Łagiewka, Pawlak, Korczyński.

Sędziowie: Gryckiewicz, Frankowski, Śliwiński.

Obserwator PZPN: Marek Jaskulski.