Premiership: Rezerwowy Smolarek, Liverpool wygrał z WHU

Pewniak do spadku West Bromwich Albion po raz kolejny zadziwił. W 36. kolejce Premiership pokonał Wigan Athletic 3:1 i ma już tylko trzy punkty straty do bezpiecznej strefy. Tymczasem kolejny mecz z ławki rezerwowych oglądał Ebi Smolarek, a Bolton Wanderers zremisował z Sunderlandem 0:0. Na Upton Park zwyciężył Liverpool, który pokonał West Ham United 3:0.

Bartosz Zimkowski

Polski zawodnik po raz ostatni pojawił się na murawie w Premiership 21 marca. Wówczas zagrał tylko minutę przeciwko West Bromwich Albion. Od tamtego czasu regularnie zasiada na ławce rezerwowych i z niej nie schodzi. Wiadomo, że nie zostanie w Boltonie, a ten zremisował na Reebok Stadium z Sunderlandem 0:0. Czarne Koty mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową i przed dwoma ostatnimi kolejkami są w dość dobrej sytuacji.

Tymczasem furorę robi West Bromwich Albion. The Baggies pokonali Wigan Athletic 3:1 i chociaż nadal zajmują ostatnie miejsce, to mają już tylko trzy "oczka" straty do bezpiecznej strefy. Jeszcze niedawno wydawało się, że The Baggies z hukiem spadną do The Championship, a teraz jest spora szansa, że pozostaną w lidze. W dwóch ostatnich kolejkach zagrają z: Liverpoolem (u siebie) i na Ewood Park z Blackburn Rovers, które wówczas nie będzie grało już o nic.

Coraz większe kłopoty ma natomiast Hull City. Tygrysy przegrały kolejny mecz. Tym razem z KC Stadium trzy punkty zdobyło Stoke City. The Potters zwyciężyli 2:1 i było to dla nich dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Stoke zajmuje dwunaste miejsce i ma tyle samo punktów co jedenaste Wigan Athletic.

W jednym z ciekawych sobotnich meczów 36. kolejki Premiership Fulham Londyn wygrało z Aston Villą 3:1. Świetną partię rozegrał Diomansy Kamara. Senegalczyk dwukrotnie skierował piłkę do siatki rywali, a dodatkowo asystował przy trzecim trafieniu dla The Cottagers. Tymczasem ani jednej bramki nie zobaczyli kibice na Goodison Park, gdzie Everton zremisował z Tottenhamem Hotspur.

Bardzo dobrze spisał się Liverpool. The Reds pokonali na Upton Park West Ham United 3:0. Młoty nie miały żadnych szans z rywalami, którzy od drugiej minuty prowadzili po trafieniu Stevena Gerrarda. Przed przerwą Anglik podwyższył na 2:0, kiedy wprawdzie nie wykorzystał rzutu karnego, ale dobił swój strzał. Sześć minut przed końcem rezerwowy Ryan Babel ustalił wynik spotkania na 3:0.