Spektakularny samobój w Eredivisie. To mógł być gol-marzenie

W meczu Eredivisie między Spartą Rotterdam a FC Dordrecht, Stijn Spierings popisał się niesamowitym trafieniem z niemal 40-stu metrów. To mógł być gol-marzenie w jego wykonaniu. Problem w tym, że Holender strzelił bramkę samobójczą.

Dawid Borek
Dawid Borek
Stijn Spierings Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Stijn Spierings

W 89. minucie spotkania FC Dordrecht - Sparta Rotterdam goście prowadzili 1:0 i byli na dobrej drodze do cennego zwycięstwa. Na kilka minut przed końcowym gwizdkiem gospodarze, w niecodziennym stylu, wyrównali jednak stan meczu.

Wszystko za sprawą zawodnika Sparty - Stijna Spieringsa - który popisał się spektakularnym golem... samobójczym. Pokonał bramkarza swojej drużyny strzałem z 40 jardów (około 36,5 metra), nie dając mu żadnych szans na skuteczną interwencję. To mógł być gol-marzenie...

Spartę uratował Robert Muhren, który nadrobił błąd kolegi z drużyny. W ostatniej minucie spotkania strzelił bramkę, zapewniając gościom wyjazdowe zwycięstwo (2:1).