Kapitan Sandecji Nowy Sącz nie krył złości po porażce z Cracovią. "Z tą skutecznością nie mogliśmy myśleć o utrzymaniu"

Dawid Szufryn był rozczarowany postawą kolegów w przesądzającym degradację meczu z Cracovią (0:1). - W przeciągu dziesięciu minut powinno być 2 albo 3:1 dla nas, ale jak się nie wykorzystuje takich sytuacji to nie ma co myśleć o utrzymaniu - grzmiał.

Kuba Cimoszko
Dawid Szufryn (z lewej) WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Dawid Szufryn (z lewej)
To już pewne. Sandecja Nowy Sącz została pierwszym spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy w obecnym sezonie. O degradacji beniaminka przesądziła sobotnia porażka 0:1 z Cracovią.

- Zadecydowała pierwsza połowa, która była słaba w naszym wykonaniu. Nie pokazywaliśmy nic na boisku, szczególnie w środku pola. Było to widoczne, że przegraliśmy w tej strefie boiska. Graliśmy bez werwy, bez odpowiedniej agresji. Wyglądało to źle - komentował po meczu obrońca Dawid Szufryn.

Kapitan biało-czarnych był szczególnie rozczarowany tym, jak łatwo przeciwnikom udało się strzelić gola. - Cracovia stworzyła pół sytuacji i zdobyła bramkę. Michał Helik ma niebywałe szczęście w tym sezonie. Niemniej my słyniemy z takich bramek, gdzie lubimy dawać takie prezenty przeciwnikom - dodał.

Warto zaznaczyć, że na początku drugiej części pojawił się promyk nadziei dla fanów drużyny z Małopolski. Strata gola i widmo powrotu do I ligi po niespełna roku pobudziło zawodników gospodarzy. Piłkarze z Nowego Sącza stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale wszystkie zmarnowali, a najbardziej zabolał z pewnością niewykorzystany rzut karny przez Macieja Małkowskiego.

- Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. W przeciągu dziesięciu minut powinno być 2 albo 3:1 dla nas, ale jak się nie wykorzystuje takich sytuacji, to nie ma co myśleć o utrzymaniu. Taka jest prawda - zakończył 31-latek.

Czy Sandecja jest najsłabszą drużyną Lotto Ekstraklasy?