III liga: skromna wygrana Widzewa. "Złoty gol" 20-latka

Widzew zrobił kolejny krok do awansu do II ligi. Łodzianie ograli w meczu wyjazdowym Tur Bielsk Podlaski. Jedynego gola w 7. minucie zdobył Kacper Falon.

Michał Piegza
stadion Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Marcin Olczyk / Na zdjęciu: stadion Widzewa Łódź
Tylko jeden gol padł w Bielsku Podlaskim, gdzie przedostatni zespół III ligi Tur podejmował lidera Widzew. Łodzianie do meczu przystąpili z kilkoma zmianami w składzie. Szansę występu od pierwszego gwizdka otrzymał m.in. Kacper Falon.

To właśnie 20-letni piłkarz był bohaterem łodzian. W 7. minucie Falon ograł jednego z rywali i mocnym uderzeniem trafił na 1:0. Kilka minut później wynik powinien podwyższyć Robert Demjan, ale nie wykorzystał sytuacji sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Widzew przeważał, ale goście w niedzielę grali nieskutecznie. W 50. minucie Radosław Sylwestrzak trafił piłką w poprzeczkę. Kilka kolejnych okazji zmarnował Demjan.

W tabeli na sześć kolejek przed końcem Widzew ma dwa punkty przewagi nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. Zespoły zmierzą się ze sobą w Łodzi w 33. kolejce.

Tur Bielsk Podlaski - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
0:1 - Falon 7’

Tur: Maciej Kowalski - Dawid Ostaszewski (90+1' Szymon Pęza), Tomasz Porębski, Piotr Kosiński, Karol Kosiński, Rafał Babul, Paweł Łochnicki, Adam Radecki, Paweł Zawadzki (65' Maciej Zieniewicz), Krystian Kulikowski, Łukasz Popiołek (86' Marcin Fiedorowicz).

Widzew: Maciej Humerski - Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski (73' Daniel Mąka), Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (65' Michał Miller), Marek Zuziak, Kacper Falon (79' Karol Stanek), Robert Demjan.

Żółte kartki: K. Kosiński (Tur) oraz Demjan (Widzew).

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)