Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Policja przeszukuje obiekty klubowe TS Wisła

Wczesnym rankiem w poniedziałek policja rozpoczęła akcje przeszukiwania obiektów należących do TS Wisła. Funkcjonariusze są w hali Wisły oraz budynku, w którym mieszczą się siłownia oraz sekcja Trenuj Sporty Walki.
Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski

O sprawie informuje portal krakow.wyborcza.pl, który donosi, że zamknięte są siłownia, a także część pomieszczeń na terenie klubu. Centralne Biuro Śledcze Policji jest wspierane przez policjantów z bronią gładkolufową.

- Funkcjonariusze CBŚP wykonują czynności związane ze zorganizowaną grupą przestępczą. Chodzi o działalność narkotykową. Proszę nie wiązać jednak zorganizowanej grupy przestępczej, która mogła przeniknąć w sportowe środowisko, z konkretnymi klubami. CBŚP jest na miejscu, po zakończeniu akcji poinformujemy o ewentualnych zatrzymaniach - powiedziała dla krakow.wyborcza.pl kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

To nie pierwsza akcja policji na terenie TS Wisła. We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze szukali przy Reymonta 22 m.in. skradzionych flag GKS-u Katowice. Czynności trwały kilka godzin, skradzionych rzeczy w siedzibie klubu nie odnaleziono. Policja działała wówczas zlecenie Prokuratury Rejonowej w Chorzowie, która prowadzi śledztwo w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w maju 2017 roku.

Jednak jak informuje Mateusz Miga, dziennikarz "Sportu", w poniedziałek policja miała ostatecznie znaleźć skradzione flagi GKS-u Katowice.

Policja na razie nie komentuje ani informacji o znalezieniu flag, ani też o zatrzymaniu kilkudziesięciu osób. - Proszę poczekać do końca czynności, które wykonują policjanci - usłyszeliśmy w biurze prasowym Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Towarzystwo Sportowe "Wisła" to stowarzyszenie, w ramach którego działają niepiłkarskie sekcje Białej Gwiazdy, ale od sierpnia 2016 roku TS jest właścicielem stu procent akcji Wisła SA, która prowadzi piłkarską sekcję klubu.

ZOBACZ WIDEO Conte przechytrzył Mourinho. Puchar Anglii dla Chelsea [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
krakow.wyborcza.pl
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×