Ivan Djurdjević zwycięstwem pożegnał się z rezerwami Lecha Poznań

Ivan Djurdjević objął już stanowisko pierwszego trenera Lecha, a krótko potem oficjalnie zakończył pracę z rezerwami. Pożegnanie było bardzo udane, bo zwycięskie.

Szymon Mierzyński
Ivan Djurdjević Newspix / Adam Jastrzębowski / Na zdjęciu: Ivan Djurdjević
W 30. kolejce III ligi gr. 2. drugi zespół Kolejorza zagrał w sobotę na wyjeździe z Wierzycą Pelplin i triumfował 2:1. Gospodarze prowadzili po bramce Macieja Portasińskiego, lecz jeszcze przed przerwą wyrównał Arkadiusz Kaczmarek, a w 67. minucie wynik ustalił Marek Mróz.

Już po nominacji Ivana Djurdjevicia na następcę Nenada Bjelicy, było wiadomo, że Serb nie dokończy rozgrywek z rezerwami (na tym szczeblu koniec sezonu nastąpi dopiero 16 czerwca) i ostatecznie jego ostatnim spotkaniem na ławce było to w Pelplinie.

41-latek będzie miał teraz krótką przerwę i 14 czerwca rozpocznie przygotowania z pierwszą drużyną.

Rezerwom natomiast pozostały jeszcze cztery mecze - z KP Starogard Gdański (u siebie), Unią Solec Kujawski (na wyjeździe) Kotwicą Kołobrzeg (u siebie) oraz Świtem Skolwin (na wyjeździe). Rozgrywki dokończą na ławce dotychczasowi członkowie sztabu, wkrótce natomiast powinniśmy poznać nazwisko nowego trenera drugiego zespołu.

Lech II Poznań zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 57 pkt. (ma o 11 mniej niż liderująca Elana Toruń).

Czy Ivan Djurdjević będzie lepszym trenerem Lecha niż Nenad Bjelica?