Toulouse FC pozostaje w Ligue 1. Cudu nie było

W pierwszym meczu barażowym FC Toulouse wysoko, bo 3:0 pokonał z Ajaccio. Rewanż wydawał się być formalnością i takową był. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 1:0, po golu w końcówce Durmaza.

Michał Piegza
Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Już po pierwszym meczu barażowym było niemal pewne, że Toulouse FC utrzyma się w Ligue 1. W rozegranym kilka dni temu spotkaniu 18. drużyna zakończonego sezonu 3:0 pokonała występujące w I lidze Ajaccio.

W rewanżu niżej notowany rywal starał się dać sobie chociaż cień nadziei na awans. Goście byli aktywniejsi, ale długo czekaliśmy na pierwsze groźniejsze spięcia. W 39. minucie po dograniu z prawej strony w dobrej sytuacji znalazł się Moussa Maazou, ale z kilku metrów uderzył zbyt anemicznie. Swoją okazję mieli również gospodarze. W 45. minucie z rzutu wolnego przymierzył Max-Alain Gradel, jednak pomylił się o pół metra.

Więcej spięć podbramkowych w toczonym w mocnym deszczu meczu kibice obejrzeli po zmianie stron. W 58. minucie Riffi Mandanda uratował swój zespół broniąc uderzenie Gradela i poprawkę Jimmego Durmaza.

Ajaccio wyjść na prowadzenie w 72. minucie. Po błędzie Albana Lafonta do pustej bramki strzelał Joris Sainati, ale trafił w zewnętrzną część poprzeczki. Goście starali się zaskoczyć rywala także próbami z dystansu, wszystkie były dalekie od celu. Z kolei miejscowi nadziei na gola szukali w indywidualnych akcjach. Również bez efektu.

Jedyna bramka padła na dwie minuty przed końcem. Piłkę w okolicach pola bramkowego otrzymał Durmaz i mocnym strzałem pod poprzeczkę potwierdził piłkarską dominację gospodarzy w barażowym dwumeczu.

Obie strony końcowy gwizdek przyjęły z dużą ulgą. W Ligue 1 pozostaje Toulouse FC.

Toulouse FC - AC Ajaccio 1:0 (0:0)
1:0 - Durmaz 88'

Toulouse: Lafont - Amian, Jullien, Diop, Moubandje - Sangare, Imbula (65' Blin) - Somalia (86' Jean), Toivonen (56' Durmaz), Sanogo - Gradel.

Ajaccio: Mandanda - Sainati, Avinel, Hergault, Cabit - Keita, Nouri - Boe-Kane, Laci (61' Cavalli), Vialla (54' Tramoni) - Maazou (79' Pierre).

Żółte kartki: Vialla, Boe-Kane (Ajaccio).

Sędzia: Benoit Bastien.

W pierwszym meczu: 3:0.

W Ligue 1 utrzymał się zespół Toulouse FC.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Toulouse FC w kolejnym sezonie będzie walczyć o utrzymanie?