Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Legia uwolniła się od urzędników Śródmieścia

Problemy Legii Warszawa z urzędnikami Śródmieścia dobiegają końca. Prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz wyłączyła burmistrza Śródmieścia ze sprawy o wysokość podatku od stadionu przy Łazienkowskiej. Decyzję podejmie bemowski Ratusz.

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
oprawa kibiców Legii Warszawa przed meczem z Górnikiem Zabrze Newspix / Piotr Kucza/FOTOPYK / Na zdjęciu: oprawa kibiców Legii Warszawa przed meczem z Górnikiem Zabrze
Pod koniec grudnia ubiegłego roku a wniosek Urzędu Dzielnicy Śródmieście Miasta Warszawy z konta Legii Warszawa zniknęło 4,5 mln złotych z tytułu podatku od nieruchomości. Klub odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (SKO), który przyznał rację mistrzowi Polski. Po dwóch miesiącach pieniądze wróciły na konto, a na początku marca Legia zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnieniu przestępstwa przez urzędników.

Konflikt urzędników ze Śródmieścia z Legią dotyczy podatku od nieruchomości. Z tytułu dzierżawy stadionu, klub co roku płaci miastu 1,5 mln zł, jednak urzędnicy Śródmieścia twierdzą, że kwota powinna być trzykrotnie wyższa.

Jak dowiedział się dziennik "Fakt" do akcji wkroczyła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, która wyłączyła ze sprawy burmistrza Śródmieście i wszystkie pełnomocnictwa oraz upoważnienia do wykonania decyzji za lata 2013-16 przekazała burmistrzowi Bemowa. W sprawie podatku za rok 2011 urzędnicy Bemowa uznali, że - zgodnie z interpretacją klubu - podatek wynosi ok. 1,4 mln zł. Trudno się spodziewać, aby teraz zapadła inna decyzja.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski wyjaśnia kwestię zmiany menadżera. "Od jakiegoś czasu mieliśmy różne zdania"
Czy Legia Warszawa awansuje do Ligi Mistrzów 2018/19?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Fakt
Komentarze (7)
 • hack Zgłoś komentarz
  A co z odsetkami od takiej kwoty za 2 miechy? Może trzeba było na uczelni się spotkać z panią Prezydent i uzgodnić sprawę w grudniu?
  • Białe Legiony Zgłoś komentarz
   dumą (pupilkami) prl'u to były kluby , które w słusznie minionych czasach zdobywały najwięcej mistrzostw , czyli kluby śląskie. P.S. Zalecam ci wizytę u lekarza , bo frustracja i
   Czytaj całość
   kompleksy aż z ciebie kipią.
   • Soren Zgłoś komentarz
    Legia jest jednym z 4 klubów w Polsce, które więcej wpłacają do kasy miasta niż dostają dotacji, dofinansowań itp. Zresztą wpłaca najwięcej - zeszłym roku bilans wpłat i wypłat to
    Czytaj całość
    ponad 4,6 mln. Dla porównania np. Lech tylko 0,6 mln. Na drugim końcu jest Górnik Zabrze, który wyciągnął od podatników na czysto ponad 34 mln zł! A miasto nawet nie chce wydzierżawić ugoru w okolicach stadionu, żeby zbudować boiska treningowe i naciąga prawo podatkowe, żeby wydoić klub z kasy. Delikatnie mówiąc skandal.
    • 14MP 19PP Zgłoś komentarz
     No tak, wybory się zbliżają...
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×