Nice I liga: pierwsze zwycięstwo Odry Opole pod wodzą Mariusza Rumaka

Odra Opole wygrała 1:0 z Olimpią Grudziądz ostatni mecz w sezonie. To jej pierwsze zwycięstwo od czasu zmiany trenera na Mariusza Rumaka.

Mariusz Rumak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mariusz Rumak
Odra Opole to najgorsza drużyna rundy wiosennej. W 14 meczach poprzedzających starcie z Olimpią Grudziądz miała bilans jedno zwycięstwo, pięć remisów i osiem porażek. Niewiele pomagało jej wejście do szatni Mariusza Rumaka. Następca Mirosława Smyły przegrał na początek 0:3 z Ruchem Chorzów, a tydzień później 0:3 z GKS-em Tychy. Pojedynek ze zdegradowaną już Olimpią Grudziądz był ostatnią szansą na poprawienie statystyk i nastrojów przed końcem sezonu. Została ona wykorzystana.

Drużyna Rumaka postanowiła atakować, a kwadrans otwierający mecz podsumowała wyjściem Szymona Skrzypczaka sam na sam z bramkarzem. Niezależnie od rozstrzygnięcia pojedynku sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Skrzypczak wybiegł zbyt wcześnie za linię obrońców, natomiast Łukasz Winiarczyk był odrobinę spóźniony, żeby zakończyć strzałem dośrodkowanie Filipa Żagiela.

Do bramki nie trafiła w pierwszej połowie również Olimpia Grudziądz. W 18. minucie blisko szczęścia był Konrad Handzlik, jednak spudłował z bliska, a kilkanaście minut później uderzenie Adriana Klimczaka zablokował Martin Baran. Wspomniani Handzlik, Klimczak, a także Wojciech Muzyk, Robert Candrea i Damian Ciechanowski byli nowymi piłkarzami w podstawowym składzie gości w porównaniu z poprzednim meczem.

Impas strzelecki przerwał Rafał Niziołek w 51. minucie. Swojego trzeciego gola w sezonie strzelił z bliska i Odra mogła pilnować skromnej przewagi. Skoro najlepszą obroną jest atak, beniaminek pozostał na połowie Olimpii, gdzie kolejne sytuacje podbramkowe zmarnowali Skrzypczak i Winiarczyk. Z powodu własnej nieskuteczności opolanie musieli martwić się o prowadzenie do końca spotkania. Nie pozwolili sobie na błąd w obronie i zwyciężyli 1:0.

Odra Opole - Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
1:0 - Rafał Niziołek 51'

Odra: Mateusz Kuchta - Rafał Brusiło, Aleksander Kowalski, Martin Baran, Łukasz Winiarczyk - Bartłomiej Maćczak (77' Marek Gancarczyk), Rafał Niziołek, Jakub Habusta, Mateusz Czyżycki (87' Tomasz Wepa), Filip Żagiel - Szymon Skrzypczak (85' Tomas Mikinic)

Olimpia: Wojciech Muzyk - Adrian Bielawski, Matic Zitko, Tomasz Wełna, Adrian Klimczak - Robert Candrea (83' Grzegorz Kochalski), Konrad Handzlik (62' Daniel Feruga) - Filip Jazvić, Damian Michalik (67' Wołodymyr Kowal), Damian Ciechanowski - Matej Podlogar

Żółte kartki: Skrzypczak, Kowalski, Żagiel, Czyżycki (Odra) oraz Klimczak (Olimpia)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Czy Mariusz Rumak dobrze przygotuje Odrę Opole do następnego sezonu?