El. MŚ kobiet: reprezentacja Polski zmarnowała szansę. Z 2:0 na 2:3 w kwadrans

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej
PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej

W ostatnim kwadransie meczu ze Szkocją reprezentacja Polski kobiet prowadziła 2:0. Kilkanaście minut wystarczyło rywalkom na odwrócenie wyniku na 3:2. Drużyna Miłosza Stępińskiego straciła w ten sposób szansę na awans do mistrzostw świata.

Eliminacje rozpoczęły się dla Polek obiecująco. Upokarzający remis z Albanią i porażka w Szkocji spowodowały jednak, że podopieczne Miłosza Stępińskiego znalazły się daleko od miejsc premiowanych awansem. W Kielcach starały się jeszcze zbliżyć do przeciwnika z Wysp Brytyjskich. Zdobyć pierwszy punkt i gola w historii spotkań z nim.

To drugie zadanie udało się akurat wykonać i to już w 6. minucie. Świetnym strzałem popisała się Dżesika Jaszek po podaniu z prawego skrzydła. W utrzymaniu prowadzenia pomagały interwencje Katarzyny Kiedrzynek, ale również Agaty Guściory oraz Dagmary Grad. Karą za niewykorzystane szanse Szkotek była bramka na 2:0 w 66. minucie. Wymierzyła ją partnerkom z zespołu Sophie Howard. Trafiła ona do własnej siatki po dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej.

Polki zmarnowały dużą szansę na zwycięstwo. Prowadziły przez prawie całe spotkanie, po czym zgubiły przewagę dwóch goli w ciągu trzech minut. Kim Little uderzyła celnie z rzutu wolnego, natomiast Jane Ross zakończyła strzałem na 2:2 kontratak w 80. minucie. Rozpędzone Szkotki trafiły zdemobilizowane Polki po raz trzeci w 90. minucie i to przyjezdne zdobyły komplet punktów, choć bardzo mało znaków wskazywało na taki scenariusz.

Polska - Szkocja 2:3 (1:0) 1:0 - Dżesika Jaszek 6' 2:0 - Sophie Howard (sam.) 66' 2:1 - Kim Little 78' 2:2 - Jane Ross 80' 2:3 - Lisa Evans 90'

Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Sikora, Dżesika Jaszek (58' Julia Matuschewski), Agata Guściora, Ewelina Kamczyk (58' Agata Tarczyńska), Jolanta Siwińska, Agnieszka Winczo, Dominika Grabowska, Katarzyna Daleszczyk (73' Sylwia Matysik), Dagmara Grad, Martyna Wiankowska.

Żółta kartka: Siwińska (Polska).

Sędzia: Stephanie Frappart (Francja).

Widzów: 4410.