Baraże o awans do Primera Division: Real Valladolid w pierwszym meczu rozbił CD Numancia

W pierwszym finałowym meczu barażów o awans do Primera Division Real Valladolid rozbił na wyjeździe Numancię 3:0. Tylko kataklizm może odebrać im grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Real Valladolid PAP/EPA / J.L.CEREIJIDO / Real Valladolid
Kibice Realu Valladolid myślami mogą być już w Primera Division. Klub ze stadionu im. Jose Zorilli pokonał na wyjeździe Numancię 3:0. Goście byli bardzo skuteczni, a na prowadzenie wyszli jeszcze w pierwszej połowie po strzale głową Kiko Olivasa.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataków, ale nie stwarzali sobie dogodnych okazji. Napór nie trwał długo, ponieważ sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Pablo Hervias. Piłka minęła wszystkich piłkarzy w polu karnym i wleciała do siatki. Chwilę później gospodarzy całkowicie dobił Oscar Plano, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Rewanż na boisku Valladolid odbędzie się w najbliższą sobotę i jeśli nie wydarzy się kataklizm, ekipa z Kastylii zagra w Primera Division po raz pierwszy od 4 lat.