Baraże o awans do Primera Division: powrót po czterech latach - Real Valladolid z awansem do elity

Real Valladolid jako ostatni zespół uzyskał awans do Primera Division. W rewanżowej konfrontacji w finałach baraży zremisował z CD Numancia 1:1.

Tomasz Rosiński
Real Valladolid PAP/EPA / J.L.CEREIJIDO / Real Valladolid
Ekipa z Valladolid miała komfortową sytuację przed rewanżem na własnym stadionie, bo w pierwszym starciu pokonała na wyjeździe Numancię aż 3:0. Real w drugim pojedynku nie zaprzepaścił swojej szansy i uzyskał przepustkę do PD, w której zagra po czterech latach przerwy.

Real Valladolid od pierwszego gwizdka sędziego starał się kontrolować boiskowe wydarzenia i co chwilę gościł pod bramką strzeżoną przez Aitora Fernandeza Abarisketę.

Wydawało się, że gol dla gospodarzy to tylko kwestia czasu, ale tego dnia piłkarze Realu byli nieskuteczni w "szesnastce" rywala i do 87. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis.

Wówczas zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał Manuel del Moral Fernandez, który wpakował piłkę do siatki strzałem z powietrza.

CD Numancia była bliska zwycięstwa na otarcie łez, ale nie dowiozła wygranej do końca. Już w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Jaime Mata, który w sytuacji sam na sam z Abarisketą popisał się ładnym uderzeniem od poprzeczki i ustalił wynik sobotniego spotkania.