Oficjalnie: dwa transfery Śląska Wrocław

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Michał Stawowiak / Wojciech Golla w reprezentacji Polski
Newspix / Michał Stawowiak / Wojciech Golla w reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Wojciech Golla i Mateusz Radecki podpisali dwuletnie umowy ze Śląskiem Wrocław. Klub Ekstraklasy pozyskał już pięciu nowych piłkarzy.

Obaj gracze od dawna byli łączeni ze Śląskiem. Wojciech Golla dość niespodziewanie zmienił zakładany kierunek, miał dogadany kontrakt w CSKA Sofia, ale spóźnił się na samolot i w międzyczasie na stole pojawiła się oferta z Wrocławia. Obrońca zdecydował się na powrót do Polski po trzech latach w holenderskim NEC Nijmegen. 26-letni Golla w 2014 roku, jeszcze jako piłkarz Pogoni Szczecin, zadebiutował w reprezentacji Polski.

Mateusz Radecki z kolei od dawna był obserwowany przez wysłanników Śląska. Defensywny pomocnik zagrał dwa bardzo dobre sezony w pierwszoligowych Wigrach Suwałki. 25-latek będzie zabezpieczać środek pola razem z pozyskanym z Rakowa Częstochowa, Jakubem Łabojką.

Radecki i Golla dołączyli do wcześniejszych nabytków - wspomnianego Łabojki, napastnika Daniela Szczepana (GKS Jastrzębie) i Damiana Gąski z Wigier.

W Śląsku robi się coraz ciaśniej i część utalentowanej młodzieży najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu. Na razie wiadomo, że do Suwałk przeniesie się obrońca Konrad Poprawa, który trzy razy zagrał w Ekstraklasie, wychodził nawet w pierwszej jedenastce w meczu derbowym z Zagłębiem Lubin.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Lewandowski nie myśli o transferze. "Przy wielkich zawodnikach zawsze pojawia się krytyka"

Źródło artykułu: