Lazio Rzym zwycięskie w sparingu. Kolejny dwucyfrowy wynik

Lazio, jak wszystkie europejskie zespoły, przygotowuje się do kolejnego ligowego sezonu. W sparingu pokonało drużynę Auronzo, 20:0. To kolejny dwucyfrowy wynik we Włoszech, bo niedawno Genoa CFC zwyciężyła 13:0.

Dominika Pawlik
zawodnicy Lazio Rzym Getty Images / Marco Rosi / Na zdjęciu: zawodnicy Lazio Rzym
Lazio, podobnie jak przez całą minioną dekadę, wybrało Auronzo Di Cadore na miejsce swojego obozu szkoleniowego. Tam zespół Simone Inzaghiego zmierzył się z miejscową drużyną Auronzo i urządził sobie festiwal strzelecki.

W pierwszej połowie szkoleniowiec zdecydował się na grę formacją 3-5-2, widywaną w poprzednim sezonie. Do bramki rywali trafili Wallace, Felipe Caicedo, Alessandro Murgia, Adam Marusić i Lucas Leiva, kończąc 45-minut sparingu z wynikiem 6:0.

Po przerwie trener zdecydował się wymienić zawodników i druga jedenastka poradziła sobie jeszcze lepiej, zdobywając w sumie 14 bramek. Najlepiej spisał się Alessandro Rossi, który strzelił aż siedem z nich. Postawa ta może cieszyć Inzaghiego, bowiem napastnik w ostatnim czasie był wypożyczony do Serie B i nie ma zbyt wiele doświadczenia w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na listę strzelców wpisali się także Jordao Joseph Minala, Matti Sprocati, a także Cristiano Lombardi.

Skład Lazio:

I połowa: Proto, Wallace, Acerbi, Filippini, Marusic, Murgia, Leiva, Cataldi, Lulic, Neto, Caicedo.

II połowa: Guerrieri, Basta, Luiz Felipe, Bastos, Lombardi, Minala, Jordao, Di Gennaro, Durmisi, Rossi, Sprocati.

Czy Lazio skończy sezon 2018/19 na podium Serie A?