El. Ligi Mistrzów. Piękny lob obrońcy. Zobacz "samobója" z meczu w Irlandii Płn.

Piłkarze Crusaders Belfast przegrali rywalizację z Ludogorcem Razgrad w el. LM aż 0:9. Mecz rewanżowy gospodarze rozpoczęli od efektownego gola samobójczego.

Piotr Bobakowski
Seaview Stadium w Belfaście (Crusaders) Instagram / fckfanclub / Seaview Stadium w Belfaście (Crusaders)
Po porażce w pierwszym meczu z ekipą Ludogorec Razgrad (0:7) Crusaders Belfast praktycznie nie miał szans na awans do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Tym bardziej, że w rewanżu drużyna z Irlandii Północnej straciła gola już w 11. minucie (ostatecznie Bułgarzy zwyciężyli 2:0).

- Oh, nie, Rodney! - komentuje "samobója" w wykonaniu obrońcy Rodneya Browna BBC Sport. Na filmie udostępnionym na Twitterze przez brytyjską telewizję widzimy, jak 22-latek próbuje przeciąć podanie Jakuba Świerczoka do jednego z partnerów i... pięknym lobem pokonuje bramkarza Crusaders.

Wynik spotkania na Seaview w Belfaście ustalił Świerczok, który w 65. minucie pokonał golkipera strzałem z ok. 18 metrów. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tej rywalizacji wychowanek MOSM Tychy popisał się hat-trickiem.

W 2. rundzie el. LM zespół reprezentanta Polski zmierzy się z węgierskim MOL Vidi FC. Pierwszy mecz odbędzie się 25 lipca w Bułgarii.