Milan przegrywa w Udine, Inter mistrzem Włoch

Inter Mediolan bez konieczności wychodzenia na boisko został mistrzem Włoch. Wszystko dlatego, że w Udine przegrał lokalny rywal Nerazzurrich, AC Milan, który w konfrontacji z Udinese Calcio stracił dwie bramki, a udało mu się strzelić tylko jedną.

Adam Kiołbasa

Friuliani od początku przeważali i do przerwy jak najbardziej zasłużenie prowadzili. Rossoneri w swoich poczynaniach byli nieporadni, bowiem gospodarze nie pozwalali im na zbyt wiele. W 30. minucie we własnym polu karnym Antonio Floro Floresa faulował Paolo Maldini, a jedenastkę na bramkę zamienił Gaetano D’Agostino.

Zaraz po zmianie stron Udinese zdołało podwyższyć na 2:0. Wówczas po asyście D’Agostino na listę strzelców wpisał się Zapata. AC Milan do końca walczył o zdobycie bramki i chociaż długo w swoich poczynaniach był nieporadny, to w doliczonym czasie gry na listę strzelców zdołał się wpisać Massimo Ambrosini.

Zatem Bianconeri po raz czwarty w historii zdołali pokonać na własnym terenie Rossonerich. Dzięki temu zwycięstwu Udinese awansowało na siódme miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 54 punkty. Milan jest drugi i ma 71 oczek.

Udinese Calcio - AC Milan 2:1 (1:0)
1:0 - D'Agostino (k.) 31'
2:0 - Zapata 49'
2:1 - Ambrosini 90'+2'

Udinese: Handanović, Isla, Zapata, Felipe, Pasquale, Inler, D’Agostino (85' Obodo), Asamoah, Pepe (88' Luković), Quagliarella, Floro Flores (73' Sanchez).

Milan: Dida, Zambrotta, Senderos, Maldini, Jankulovski, Flamini (46' Inzaghi), Pirlo, Ambrosini, Seedorf (60' Ronaldinho), Kaka, Pato (73' Szewczenko).

Żółte kartki: Pasquale, Pepe, Handanović (Udinese) oraz Maldini, Jankulovski, Zambrotta, Senderos (Milan).

Sędzia: Nicola Rizzoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)