Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Od apartamentów po klinikę - Robert Lewandowski wie, jak pomnażać pieniądze

Robert Lewandowski jest najlepiej opłacanym polskim sportowcem w historii i pierwszym piłkarzem, który znalazł się w gronie stu najbogatszych Polaków. Kapitan drużyny narodowej dobrze odnajduje się nie tylko na boisku, ale też w świecie biznesu.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Robert Lewandowski Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski znalazł się na 94. miejscu opublikowanej w czerwcu listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". Kapitan reprezentacji Polski został uwzględniony w notowaniu jako pierwszy piłkarz w historii.

Szacuje się, że jego majątek wynosi ok. 350 mln zł, ale na tę kwotę nie składają się jedynie pensja w klubie i kontrakty reklamowe. "Lewy" zarobione na boisku pieniądze inwestuje w szereg przedsięwzięć - od nieruchomości po klinikę.

Od grudnia 2016 roku Lewandowski jest najlepiej opłacanym piłkarzem w historii Bundesligi i najlepiej zarabiającym polskim sportowcem wszech czasów. Podpisana wtedy umowa gwarantuje mu 15 mln euro za sezon. Do tego dochodzą bonusy za osiągnięcia sportowe i wpływy z tytułu kontraktów reklamowych. "Lewy" reklamuje m.in. sprzęt firm Nike i Huawei, ubrania Vistuli, szampon Head and Shoulders, maszynki Gillette czy napoje Oshee.

29-latek nie ogranicza się jednak tylko do pobierania wynagrodzeń z tytułu kontraktów. Według "Super Expressu" Lewandowski najchętniej inwestuje w nieruchomości. Od 2015 roku jest wspólnikiem w firmie LS Investments, która zajmuje się budową apartamentów. Jego budynki stoją na warszawskiej Ochocie oraz w Starych Babicach.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek już rozmawiał z reprezentantami. "Lewandowski pozostanie kapitanem"

Do tego sam "Lewy" ma apartament w warszawskim wieżowcu Złota 44 oraz domy w Bawarii i na Mazurach. W Giżycku należąca do piłkarza spółka stworzy restaurację na wodzie, a w Warszawie powstaje klinika, której kapitan reprezentacji Polski jest współwłaścicielem.

Spektrum inwestycyjnych zainteresowań Lewandowskiego jest szerokie. W czerwcu ubiegłego roku kapitan reprezentacji Polski założył agencję Stor9_, która specjalizuje się w marketingu i PR. Nabył też 49 proc. udziałów w domu mediowym RL Media, który zajmuje się budowaniem wizerunku nie tylko zawodnika, ale również jego żony Anny.

Jedną z pierwszych inwestycji Lewandowskiego było natomiast start-upy. W 2014 roku, za namową swojego ówczesnego agenta Cezarego Kucharskiego, został wspólnikiem Protos VC - funduszu venture capital. Spółka inwestuje w przedsiębiorstwa we wczesnych fazach rozwoju. Protos VC skupia się na start-upach internetowych.

Czy lubisz Roberta Lewandowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Super Express / money.pl
Komentarze (21)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×