Wielki pech Dzagojewa. Kontuzja po 13 minutach gry

13 minut - tyle trwał występ Ałan Dzagojewa w meczu o Superpuchar Rosji. Piłkarz ponownie nabawił się urazu i musiał opuścić boisko.

Dominika Pawlik
Ałan Dzagojew Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ałan Dzagojew
W piątkowym meczu o Superpuchar Rosji pomiędzy Lokomotiwem a CSKA już w 13. minucie zmiany musiał dokonać drugi z zespołów. Urazu nabawił się Ałan Dzagojew, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia mięśnia uda.

To drugi uraz pomocnika w ciągu nieco ponad miesiąca. Wcześniej - w 23. minucie meczu z Arabią Saudyjską, inaugurującego całe mistrzostwa świata - nieatakowany przez nikogo upadł i długo się nie podnosił. Sygnalizował uraz mięśnia dwugłowego uda. Trener Stanisław Czerczesow musiał dokonać zmiany.

Ostatecznie Dzagojew pauzował 10 dni i był gotowy na mecz 1/8 finału z Hiszpanią. Nie wystąpił w nim jednak. Zagrał dopiero 7 lipca w ćwierćfinale z Chorwacją. Na boisku zameldował się w 102. minucie, a w serii rzutów karnych pokonał Danijela Subasicia.

Dzagojew to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w Rosji, od 2007 roku jest zawodnikiem CSKA Moskwa, z którym trzy razy wywalczył mistrzostwo Rosji, a cztery razy Puchar Rosji.

Superpuchar Rosji zdobył CSKA, pokonując Lokomotiw 1:0 po dogrywce. Jedynego gola strzelił Chietag Chosonow w 106. minucie. Maciej Rybus (Lokomotiw) zagrał cały mecz, Grzegorza Krychowiaka zabrakło w składzie pokonanych.

Czy Dzagojew to najlepszy rosyjski pomocnik?