ICC: Juventus lepszy od Benfiki po serii rzutów karnych

Benfica Lizbona po serii rzutów karnych przegrała z Juventusem Turyn. W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Juve, którzy zwyciężyli 4:2.

Sebastian Kordek
 Joao Cancelo (z lewej) i Alejandro Grimaldo Getty Images / Adam Hunger / Joao Cancelo (z lewej) i Alejandro Grimaldo
Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Od początku meczu inicjatywę przejęła Benfica Lizbona, ale niewiele z niej wynikało. Portugalczycy dłużej utrzymywali się przy piłce, wykonywali stałe fragmenty gry, ale samych groźnych strzałów na bramkę Wojciecha Szczęsnego nie oglądaliśmy.

Mimo przewagi Benfiki najgroźniejszą okazję w pierwszej odsłonie stworzyli gracze Juventusu Turyn. Joao Cancelo płasko dograł w pole karne do niepilnowanego Claudio Marchisio, ale ten fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji. Juve jeszcze w końcówce pierwszej połowy wyżej zaatakowało, ale bez efektów.

Wojciech Szczęsny zagrał od pierwszej minuty. W przerwie został zmieniony przez Mattię Perina.

Po zmianie stron to Juve ruszyło do ataku. Okazję miał Favilli, ale Vlachodimos na raty zatrzymał jego próbę. Po chwili powinno być jednak 0:1. Sami Khedira wyszedł sam na sam z bramkarzem i chciał przerzucić piłkę nad golkiperem. Vlachodimos nie dał się jednak zaskoczyć.

Co nie udało się Włochom, powiodło się Benfice. Alejandro Grimaldo fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego i trafił niemal w okienko bramki. Perin stał jak zamurowany. Juve potrzebowało około dziesięciu minut, by odpowiedzieć. Po wrzutce z rzutu wolnego Medhi Benatia trafił w poprzeczkę.

Mistrzowie Włoch dopięli swego w 84. minucie. Clemenza świetnie ograł dwóch obrońców i kapitalnym technicznym strzałem z obrębu pola karnego doprowadził do wyrównania.

W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. O zwycięstwie decydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Juventusu.

Benfica Lizbona - Juventus Turyn 1:1 (0:0) k. 2:4
1:0 - Grimaldo 66'
1:1 - Clemenza 84'

Benfica: Vlachodimos - Almeida (67' Ebuehi), Conti, Jardel (46' Dias), Grimaldo (67' Ribeiro) - Fernandes (46' Semedo), Fejsa (67' Parks), Pizzi - Salvio (67' Silva), Ferreyra (41' Castillo 67' Jonas), Cervi (67' Felix).

Juventus: Szczęsny (46' Perin) - Cancelo (46' De Sciglio), Caldara (62' Barzagli), Chiellini (46' Rugani), Beruatto (46' Sandro) - Khedira (63' Benatia), Pjanić (46' Can), Marchisio (62' Fernandes) - Perreira (62' Fagioli), Favilli (62' Beltrame), Bernardeschi (72' Clemenza).

Żółte kartki: Parks (Benfica).

Sędzia: Carlos Rivero.

Czy Juventus z Cristiano Ronaldo w składzie sięgnie po Ligę Mistrzów?