Krzysztof Piątek nadal zachwyca. Tym razem ustrzelił hat-tricka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porebski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Newspix / Krzysztof Porebski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek po raz kolejny zaprezentował się ze świetnej strony w sparingu Genoi. Tym razem w wygranym przez zespół Polaka meczu kontrolnym z A.S.C. St. Georgen (6:0) 23-latek ustrzelił hat-tricka.

W tym artykule dowiesz się o:

Polski napastnik w debiucie w barwach Genoi strzelił pięć bramek, dwa dni temu zanotował dublet, a w sobotnim sparingu z A.S.C. St. Georgen (6:0) pokonał bramkarza gospodarzy trzykrotnie.

Krzysztof Piątek ustrzelił hat-tricka już do przerwy. Polak zapisywał się na listę strzelców w w 23., 30. i 43. minucie meczu kontrolnego. Po pierwszej połowie 23-latek zszedł na ławkę rezerwowych, gdzie ze spokojem i satysfakcją z dobrze wykonanego zadania oglądał drugą część spotkania.

Co ważne, Polak ponownie błysnął na oczach prezesa Enrico Preziosiego, który oglądał mecz na stadionie.

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego Genoa rozegra jeszcze jeden sparing - 4 sierpnia zespół Piątka zmierzy się z francuskim Montpellier HSC. Osiem dni później drużyna Davide Ballardiniego sprawdzi swoje siły w pierwszym meczu o stawkę - w spotkaniu w ramach III rundy Pucharu Włoch.

Ligowe zmagania Genoa zainauguruje 19 sierpnia, gdy na wyjeździe będzie rywalizowała z AC Milan.

Piątek jest zawodnikiem Genoi od 8 czerwca. Włoski klub zapłacił za niego Cracovii 4 mln euro.

Czy dyspozycja Piątka w sparingach to dla ciebie zaskoczenie?