Polscy piłkarze w Niemczech: Skuteczny Pollock, pechowy Broniszewski

W weekend w Niemczech w niższych klasach rozgrywkowych gole zdobywali polscy piłkarze. Wysoką formę strzelecką podtrzymuje Wojciech Pollock. Do siatki trafił też Bartosz Broniszewski, ale pokonał on własnego bramkarza.

W 37. kolejce 3. Ligi zmierzyły się rezerwy dwóch klubów z niemieckiej ekstraklasy - VfB Stuttgart oraz FC Bayern Monachium. W szeregach II zespołu ze stolicy Bawarii całe spotkanie wystąpił napastnik Daniel Sikorski, który posiada polskie i austriackie obywatelstwo. Drużyna naszego rodaka wywalczyła na wyjeździe remis w stosunku 2:2. Obie bramki dla przyjezdnych strzelił Sikorski, który pokonał golkipera rywali w 10. i 84. minucie (drugie trafienie padło z rzutu karnego).

Sikorski w 34 meczach aktualnego sezonu zdobył już 11 goli w 3. Lidze. Rezerwy klubu z Monachium plasują się obecnie na 5. pozycji w tabeli.

VfB Stuttgart II - FC Bayern Monachium II 2:2 (1:1)

0:1 - Sikorski 10'

1:1 - Funk (k.) 32'

1:2 - Sikorski (k.) 84'

2:2 - Feisthammel 85'

Ponadto w weekend u naszych zachodnich sąsiadów odbyły się we wszystkich grupach IV ligi mecze 31. kolejki. W Regionallidze Nord zespół SV Wilhelmshaven podjął u siebie BFC Türkiyemspor 1978. W barwach miejscowych całe spotkanie zagrał Wojciech Pollok. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 2:1, a nasz rodak strzelił w 86. minucie gola na wagę trzech punktów. Było to jego 22. trafienie w 30 meczach bieżącego sezonu ligowego.

W sobotnim pojedynku na murawie pojawił się także inny Polak, który jest związany z SV Wilhelmshaven. Chodzi o pomocnika Waldemara Kowalczyka. Nasz rodak wybiegł na boisko w 88. minucie, kiedy to zastąpił Romana Mudrego. Klub naszych rodaków zajmuje teraz 7. miejsce w czwartoligowej tabeli.

SV Wilhelmshaven - BFC Türkiyemspor 1978 2:1 (1:0)

1:0 - Madureira 44'

1:1 - Grossert (k.) 80'

2:1 - Pollok 86'

W Regionallidze West drużyna 1.FC Kleve zmierzyła się na wyjeździe z SC Verl. Jeden punkt dla gości, doprowadzając do remisu na 2:2, uratował Marcel Podszus. Środkowy napastnik z polskim i niemieckim obywatelstwem wpisał się na listę strzelców w 84. minucie pojedynku.

Polak w aktualnych rozgrywkach strzelił dotychczas 10 bramek w 26 spotkaniach. Jego klub pomimo sobotniego zwycięstwa okupuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli Regionalligi West.

SC Verl - 1.FC Kleve 2:2 (1:0)

1:0 - Hagedorn 16'

2:0 - Jurez 55'

2:1 - Koep 61'

2:2 - Podszus 84'

W ramach 31. kolejki Regionalligi West rezerwy VfL Bochum podjęły II zespół 1.FC Kaiserslautern. W szeregach przyjezdnych całe spotkanie zaliczył defensywny pomocnik Bartosz Broniszewski, który posiada polskie i niemieckie obywatelstwo. Drużyna Broniszewskiego doznała porażki w stosunku 2:3, a jedną z bramek dla gospodarzy strzelił wspomniany Polak, który pokonał własnego golkipera. Rezerwy 1.FC Kaiserslautern są wiceliderem czwartoligowej tabeli.

VfL Bochum II - 1.FC Kaiserslautern II 3:2 (3:1)