Remis Juventusu Turyn, błąd Wojciecha Szczęsnego przy straconym golu (wideo)

To nie był udany występ Wojciecha Szczęsnego. Juventus Turyn zremisował z drużyną gwiazd Major League Soccer 1:1, a Polak popełnił błąd przy straconym golu.

Szymon Mierzyński
Wojciech Szczęsny PAP/EPA / EPA/ERIK S. LESSER / Wojciech Szczęsny
Stara Dama prowadziła po bramce Andrei Favillego, lecz już chwilę później wyrównał Josef Martinez. Reprezentant Polski obronił mocny strzał Carlosa Veli, jednak odbił piłkę bardzo niefortunnie, przez co Ignacio Piatti zgrał ją przed bramkę do Martineza i ten tylko dopełnił formalności.

Wojciech Szczęsny spędził na boisku 45 minut i w przerwie został zmieniony przez Mattię Perina.

Po 90 minutach na tablicy wyników był remis, a zwycięzcę wyłoniono w serii rzutów karnych. Lepiej egzekwowali je Włosi, którzy wykorzystali wszystkie i triumfowali 5:3. W ekipie gwiazd MLS pomylił się Bradley Wright-Phillips .

Następne spotkanie - w ramach International Champions Cup - Juventus rozegra w nocy z soboty na niedzielę. Jego rywalem będzie Real Madryt.

MLS All Stars - Juventus Turyn 1:1 (1:1), rzuty karne 3:5
0:1 - Andrea Favilli 21'
1:1 - Josef Martinez 26'

Skład Juventusu Turyn: Wojciech Szczęsny (46' Mattia Perin) - Joao Cancelo (74' Alessandro Di Pardo), Daniele Rugani, Andrea Barzagli (46' Medhi Benatia), Alex Sandro (46' Mattia De Sciglio), Sami Khedira (46' Nicolo Fagioli), Miralem Pjanić (46' Leandro Fernandes), Emre Can (46' Grigoris Kastanos), Federico Bernardeschi (46' Luca Clemenza), Andrea Favilli (46' Stefano Beltrame), Matheus Pereira (46' Pietro Beruatto).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Wojciech Szczęsny będzie w nowym sezonie pierwszym bramkarzem Juventusu?