ŁKS zdeklasowany w Łodzi! Relacja z meczu ŁKS Łódź - Wisła Kraków

Niedzielny mecz, który kończył zmagania ligowców w XXVIII kolejce piłkarskiej ekstraklasy, pomiędzy Łódzkim Klubem Sportowym, a krakowską Wisłą, zakończył się wysokim zwycięstwem gości, którzy zdeklasowali gospodarzy i pewnie wygrali 0:4.

Od pierwszych minut spotkania, to gospodarze zaczęli atakować na bramkę strzeżoną przez Mariusza Pawełka. W 21 minucie spotkania Łódzki Klub Sportowy miał doskonałą okazję na strzelenie bramki. Rzut wolny dla gospodarzy, bezpośrednio na bramkę Wisły uderza Vahan Gevorgyan i z ogromnym trudem bramkarz krakowskiej Wisły, przerzuca piłkę nad poprzeczką. W 26 minucie spotkania było już 0:1, Patryk Małecki ogrywa w polu karnym Tadasa Papeckysa i mocnym strzałem z lewej nogi w długi róg, nie daje szans na skuteczną obronę Bogusławowi Wyparło. Podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego, próbowali wyrównać i w 34 minucie spotkania przeprowadzili akcję, z lewej strony do Rafała Kujawy dośrodkowywał Papeckys i wychowanek łódzkiego klubu strzałem z główki chciał pokonać Pawełka, lecz piłka minimalnie minęła bramkę Wisły, i to zawodnicy treneraMacieja Skorży na przerwę schodzili w lepszych nastrojach, prowadząc 0:1.

Druga połowa to ataki walczącej o obronę mistrzowskiego tytułu Wisły Kraków. W 58 minucie gry lewą stroną przeprowadzają akcję wiślacy,Marek Zieńczuk podaje do Pawła Brożka, który odgrywa piłkę do Piotra Ćwielonga, a ten z najbliższej odległości pokonuje "Bodzia W." i po raz drugi bramkarz gospodarzy musi wyciągać piłkę z siatki. W 78 minucie, Brożek pozbawił złudzeń piłkarzy ŁKS-u na osiągnięcie przez nich korzystnego wyniku spotkania, świeżo wprowadzony na plac gry Wojciech Łobodziński, kapitalnie zagrywa prostopadłą piłkę nad głowami obrońców gospodarzy, wymija Wyparłę i strzałem po ziemi kieruje piłkę do siatki, dając prowadzenie swojemu zespołowi 0:3. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 0:3 dla krakowian, w doliczonym czasie gry, Brożek zdobywa swojego drugiego gola w dzisiejszym spotkaniu, otrzymuję piłkę w pole karne, wymija bramkarza gospodarzy i z najbliższej odległości umieszcza piłę w siatce i ustala wynik spotkania na 0:4.

ŁKS Łódź - Wisła Kraków 0:4 (0:1)

0:1 - Małecki 22'

0:2 - Ćwielong 58'

0:3 - Paweł Brożek 78'

0:4 - Paweł Brożek 90'+1'

ŁKS Łódź: Wyparło, Hajto, Radzius (62' Mordzakowski), Papeckys (62' Ostalczyk), Kascelan, Sierant, Adamski, Smoliński, Gevorgyan, Kujawa (75' Drumlak), Biskup.

Wisła Kraków: Pawełek, Singlar, Marcelo, Głowacki, Piotr Brożek, Sobolewski, Diaz, Zieńczuk (85' Niedzielan), Małecki (76' Łobodziński), Ćwielong (81' Jirsak), Paweł Brożek.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk).