Superpuchar Portugalii dla FC Porto

Nie było niespodzianki. FC Porto pokonało w meczu o Superpuchar Portugalii Desportivo Aves 3:1. Dla Porto to już 21. takie trofeum w historii.

Maciej Rowiński
radość piłkarzy FC Porto PAP/EPA / EPA/MANUEL FERNANDO ARAAsJO / Na zdjęciu: radość piłkarzy FC Porto
Spotkanie lepiej rozpoczęło Desportivo. Zdobywca krajowego pucharu wyszedł naprowadzenie po kwadransie gry za sprawą Claudio Falcao. Radość z prowadzenia trwała 10 minut. W 25. minucie wyrównał Yacine Brahimi. Agierczyk kilka minut później musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

FC Porto losy meczu rozstrzygnęło w drugiej połowie. Gole Maxi Pereiry i Jesusa Corony ustaliły wynik meczu na 3:1 dla Smoków.

Porto to aktualny mistrz Portugalii. Poprzedni sezon wygrało z dorobkiem 88 punktów. Druga Benfica zgromadziła 90 oczek.

FC Porto - Aves 3:1
0:1 - Claudio Falcao 15
1:1 - Yacine Brahimi 25
2:1 - Maximiliano Pereira 67
3:1 - Jesus Corona 84